سید حامد گیلانی در تلاش رهایی اَنس حقانی/ آیا گیلانی جاسوس پاکستان است؟

رئیس پیشین امنیت ملی در واکنش به اظهارات اخیر سید حامد گیلانی رهبر حزب محاذ ملی گفت که حرف هاى اخیر گیلانى حرف هاى تازه نیست، بلکه بار ها نظامیان و اعضای استخبارات پاکستان نیز جهت اغفال اذهان جامعه بین الملل چنین اظهاراتى داشته اند، تنها اینبار خواستند تا با توجه به وضعیت جاری در افغانستان، همان اظهارات را از حنجره پیر سید حامد “گیلانى” به گوش جهانیان برسانند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی افزود که سید حامد “گیلانی” چندمین بار است که یکى از مسؤولان خطرناک شبکه حقانى را به اسم “شیرخان” از اسلام آباد پاکستان به کابل توسط وسایط نقلیه خود انتقال داده با همکارى و هدایت مستقیم یک تن از افراد کلیدى حکومت وحدت ملى زمینه ملاقات هاى شخص مذکور را همرای “أنس حقانى” فراهم، و در تفاهم با یکتعداد از افراد و أشخاص دولتى در صدد رهایى “أنس حقانى” هستند.

نبیل نوشت این درحالیست که حکومت دقیق میداند حملات انتحارى در کابل اکثرأ از جانب شبکه حقانى صورت گرفته است، ولی مسئولیت آنها را به اصطلاح “داعش” بر دوش دارد.

وی تصریح کرد دلیل اینکه همین بزرگواران، در مقابل چنین خوش خدمتى ها از پاکستان و شبکه حقانى چی توقع دارند؟ نمیدانم! اما اینقدر میتوانم بگویم که از شبکه حقانى و پاکستان جز ترور، انتحار و کشتار مردم بیگناه چیزى دیگر بدست نخواهد آمد و داشتن توقعی غیر از اینها نه تنها حماقت، بلکه خیانت بزرگی در حق شهداى کشور عزیز ما نیز خواهد بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18016