شبنامه های تهدیدآمیز داعش برای شهروندان ولایت غزنی

گروه تکفیری داعش با پخش شبنامه های تهدیدآمیز به شهروندان ولایت غزنی هشدار داد که فرزندان شان را از صفوف طالبان بیرون کنند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ گروه داعش در ولایت غزنی با پخش شبنامه های تهدید آمیز از باشندگان ولسوالی قره باغ ولایت غزنی خواسته که فرزندان شان را از صفوف طالبان بیرون و با گروه طالبان قطع روابط کنند.

صاحب‌خان الهام، ولسوال قره‌باغ غزنی گفت: گروه داعش با پخش شبنامه‌ از باشنده‌گان این ولسوالی خواسته که با طالبان همکاری نکنند و در صورت مشاهدۀ چنین موردی، آنان را سر می‌برند.

به گفتۀ او؛ داعش در نزدیکی این ولسوالی در منطقۀ خاکِ‌افغان زابل حضور گسترده دارد، و این مجاورت سبب می‌شود تا فعالیت‌های تروریستی‌شان را به راحتی در این ولسوالی انجام داده و نفوذ کنند.

عبدالباری شلگری، نمایندۀ مردم در شورای ولایتی غزنی نیز می‌گوید: قرار اطلاعات مردم، داعش در بخش‌های از این ولسوالی تبلیغاتی را راه‌اندازی کرده که بهار سال پیشرو حضور آنان گسترده‌ تر می‌شود.

به گفتۀ او، داعش در تلاش تغییر ذهنیت مردم و کنترل مناطقی است که پیش از این در دست طالبان قرار داشت.

شعورگل، فرمانده قول اردوی ۲۰۳ تندر در جنوب‌شرق کشور می‌گوید: تاکنون از حضور داعش در این ولسوالی اطلاعی ندارد. به گفتۀ او، نیروهای امنیتی عملیاتی را برای بهبود امنیت غزنی روی دست دارند که به زودی عملی می‌شود.

این درحالی است که از یک هفته گذشته تا کنون عملیات تصفیوی در غزنی و ولسوالی های چون قره باغ جریان دارد.

افغان نیوز نوشت: ولسوالی قره‌باغِ غزنی از مناطقی ناامن و چالش‌زا برای مردم بوده که مسدود شدن راه‌های مواصلاتی برخی از روستاهای هزاره ‌نشین این ولسوالی از سوی طالبان نگران کننده می باشد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=17983