طالبان:عالم نامدار و معتبری در نشست عربستان حضور نداشت/جنایات اشغالگران نادیده گرفته شد

گروه طالبان با انتشار بیانیه ای به برگزاری نشست دوروزه علمای جهان اسلام در عربستان سعودی واکنش نشان داد .

به گزارش خبرگزاری صنا ، در بیانیۀ گروه طالبان و در واکنش به حرام خواندن جنگ افغانستان آمده است که جهاد کنونی به فتوای هزاران تن از علماء آغاز شده است و این جهاد ، نیروی استکبار جهانی را رسوا ساخته است .

در ادامه این بیانیه آمده است :”در این نشست هیچ یک از علمای نامدار و معتبر افغانستان، منطقه و یا جهان اسلام سهم نگرفت و بیشتر اشتراک کنندگان مامورین رسمی دولت های مختلف بودند.”

در بیانیه طالبان و حضور نیروهای خارجی در افغانستان آمده است که؛ انتظار می‌رفت کنفرانس اسلامی، علما و کشور میزبان با استفاده از وجاهت بین‌المللی خود از امریکای اشغالگر، ناتو و همپیمانانش می‌خواست که بمباری‌ها بر مردم بی‌گناه را متوقف و از پایمال کردن حریم آنها دست بردارد.

در ادامه بیانیه آمده : برعکس تلاش شد که از افغانستان، فلسطین دوم ساخته شود، دست‌های مبارزین بسته شود و به ظلم و جنایات اشغالگران چشم‌پوشی شود.اگرچه در این نشست از افغانستان و کشورهای اسلامی عالمان مشهور و مورد قبول شرکت نکردند و اکثر اشتراک کنندگان به گفته وی ماموران رسمی حکومت‌ها بودند، از اینرو هیچ کسی جرأت نکرد که در مورد اشغال و حضور نظامی در افغانستان، خواهان تغییر وضعیت شوند.

امارت اسلامی طالبان در این اعلامیه تاکید کرده که جهاد این گروه ادامه دارد و مطمئن‌اند که موقف‌های فرمایشی امریکا در مبارزه آن‌ها تاثیر منفی نخواهد کرد.

نشست دو روزه سازمان همکاری‌های اسلامی با حضور نمایندگان ۵۷ کشور اسلامی در عربستان، دیروز چهار شنبه با محکوم کردن حملات انتحاری و ناروا خواندن کشتار مردم افغانستان به کارش پایان داد. اعضای این نشست از طالبان نیز خواسته که با آغاز مذاکرات صلح با دولت افغانستان، به جنگ در این کشور پایان دهد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=37080