طالبان برای بیگانگان می جنگند

حکمتیار گفته است: کسی که راه جنگ را پیش می گیرد ظالم است، راهش باطل است و هدف های شان غیرانسانی و شیطانی استند!!

به گزارش خبرگزاری صنا، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی که در جمع هوادارن اش در کابل سخن می‌گفت طالبان را بار دیگر به رون صلح فراخواند و همچنان تاکید کرد که طالبان برای بیگان‌گان به نبرد شان در کشور ادامه می‌دهند.

حکمتیار همچنان از ایجاد ایتلاف از سوی مقام‌های حکومتی انتقاد کرده گفت که برخی از گروه‌ها در درون حکومت، حکومت را تضعیف می‌کنند و تلاش دارند از این طریق روند صلح و آشتی را در کشور به چالش بکشند.

حکمتیار گفته است: کسی که راه جنگ را پیش می گیرد ظالم است، راهش باطل است و هدف های شان غیرانسانی و شیطانی استند!!

وی همچین گفته است که کسانی‌که امروز انتقاد می‌کنند طی ۱۶ سال نتوانستند امنیت شمال را تامین کنند و اگر به ما اجازه داده شود ظرف شش ماه در شمال امنیت میاوریم.

حکمتیار افزود: اکنون این نظام از سوی کسانی تهدید می شود و تلاش می شود تا تضعیف و ناتوان شود که در این نظام شریک استند… گاهی ایتلاف ایجاد می کنند، گاهی تظاهرات برپا می دارند و گاهی هم در جاده ها خیمه می زنند.

حکمتیار در ادامه گفت: احزاب شامل در حکومت، تشکیلات مستقل نظامی دارند. تشکیلات مستقل نظامی که به جایش، حکومت های مستقل دارند.

آقای حکمتیار از احزاب سیاسی دیگر می خواهد تا تشکیلات نظامی شان را منحل کنند.

در این نشست، شماری از اعضای حزب اسلامی نیز خواست‌های شان را مطرح ساختند.

داکتر عبدالله در واکنش به این سخنان گفته است که اکنون در جای تان باشید، شما را مردم افغانستان با جنایت های که کردید بخشیدند،چون مردم افغانستان صلح را خوش دارند، هیچ کس شمارا نگفت که چرا آمدید.

بر بنیاد تفاهم نامه‌یی که میان حکمتیار و حکومت به امضا رسید، اعضای حزب اسلامی مکلف استند تا جنگ افزارهای شان را به زمین بگذارند. اما هنوز هم نظامیان حزب اسلامی دارای جنگ افزار سبک و سنگین استند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5588