طالبان به ندای صلح‌طلبانه افغانستان لبیک گوید

شورای سرتاسری علمای افغانستان با استقبال از طرح صلح حکومت با طالبان، این طرح را یک پیشنهاد بی‌سابقه و همه‌جانبه دانسته، از طالبان خواسته به این ندای صلح‌طلبانه لبیک گفته و آمادگی‌شان را برای آغاز مذاکرات اعلان و گفتگو را عملا آغاز نمایند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این شورا خاطرنشان کرد که در این طرح حکومت افغانستان، به تمام مطالبات‌ طالبان که قبلا برای مذاکره و صلح مطرح می‌نمودند، جواب مثبت داده شده است.

شورای سرتاسری علمای افغانستان با انتشار اعلامیه‌ای تأکید کرده که طالبان باید از این دعوت صلح استفاده نموده، برای حل مشکلات‌شان روی میز مذاکرات بین‌الافغانی اقدام کرده و به جنگ و خون‌ریزی و ویرانی کشور نقطه پایان گذارند.

این شورا جنگ طالبان با خارجی‌ها را بهانه‌ای بیش ندانسته و خاطرنشان کرده که عملا دیده می‌شود در برابر کشتن یک نفر اجنبی، ۹۹ نفر از مسلمانان مظلوم و ‌بی‌دفاع افغانستان کشته می‌شوند.

از سوی دیگر شورای سرتاسری علمای افغانستان از سیاسیون و بزرگان این کشور خواسته که با در نظرداشت شرایط حساس کنونی، از اختلافات حزبی، گروهی، سمتی، نژادی و زبانی دوری بجویند.

این شورا در عین حال از علمی ساختن پروژه‌های زیربنایی و بزرگ اقتصادی چون پروژه تاپی برای تأمین صلح و ثبات پشتیبانی کرده است.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=24273