طالبان در جوزجان از مردم باج‌گیری می‌کنند/ اگر توجه نشود، ولسوالی‌های جوزجان سقوط خواهند کرد

باشندگان ولایت جوزجان ادعا می کنند که بی کفایتی و شانه خالی کردن حکومت در عرصه ای امنیت این ولایت باعث شده است که هراس افگنان از مردم باج گیری کنند.

شماری از باشندگان ولایت جوزجان به خبرگزاری صنا می گویند که نبود امنیت و عدم مسئولیت پذیری مسئولان دولتی از عمده ترین چالش های است که با آن روبرو اند،اگر این موضوع جدی بررسی نشود ما شاهد سقوط ولسوالی های ولایت جوزجان به دست طالبان خواهیم بود.

«جمال الدین» از باشندگان ولسوالی آقچه ولایت جوزجان به صنا گفت: پروسه انتخابات را در ولسوالی آقچه با فیرهای هاوان پیشواز بودیم، قبل از ظهر فرمانده پولیس و تمام اراکین دولتی به ولسوالی آقچه آمدند و منطقه را بررسی کردند اما با رفتن آنها از آقچه ما شاهد فیرهای هاوان بودیم.

به گفته آنان در مناطق دور دست ولسوالی آقچه گروه طالبان حضور دارند و عملاً همه روزه باج گیری می کنند.

از سوی دیگر بانو «مریم جوزجانی» به صنا می گوید: امنیت در شهر شبرغان به شکل نورمال آن است، ولی در ولسوالی های ولایت جوزجان هراس افگنان حضور دارند،نه تنها که باجگیری از مردم بلکه قوانین خود شان را نیز بالای مردم تطبیق می کنند.

در همین حال «حسین علی» یکی از دریوران در جوزجان به صنا گفت: من موتر باربری دارم و همه روزه در مسیر مزار _ جوزجان رفت و آمد می کنم که بارها از سوی طالبان مسلح در این مسیر از طرف شب موترم را ایستاد کردند و مورد بازرسی قرار می دهند و حتی باج گیری وسرقت نیز می کنند.

این گفته ها در حالیست که آمر امنیت این ولایت در گفتگو با صنا گفته بود امنیت ولایت جوزجان به حالت نورمال آن قرار دارد.

گزارشی از سامی براتخیل

اخبار مرتبط:

داعش در جوزجان نابود شده است/ با کمبود پرسونل و تجهیزات مواجه هستیم

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

49 − = 47

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=47063