طالبان که بی پول می‌شوند، لباس داعش به تن می‌کنند/ ولسوالی های غزنی در حال سقوط قرار دارد

عضو شورای ولایتی غزنی با بیان اینکه طالبان که کم پول می شوند، لباس داعش به تن می کنند، اظهار داشت که اگر حکومت به امنیت غزنی توجه نکند، ولسوالی های این ولایت یکی پی دیگر سقوط خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ «خالق داد اکبری» عضو شورای ولایتی غزنی در گفتگو با خبرگزاری صنا؛ اظهار داشت که گروه های دهشت افگن فعال در غزنی طالبان هستند که هرازگاهی با کمبود امکانات مالی مواجه می شوند، لباس داعش به تن می کنند.

اکبری افزود که غزنی مورد توجه بیشتر دشمنان صلح و ثبات قرار دارد و هم اکنون در اکثر ولسوالی های این ولایت درگیری جریان دارد.

وی اظهار داشت که پوسته های نیروهای امنیتی در ولسوالی قره باغ یکی پس از دیگری به دست مخالفین مسلح سقوط کرده و این ولسوالی در وضعیت بدی قرار دارد.

عضو شورای ولایتی غزنی تأکید کرد که حکومت محلی با تشکیلاتی که دارد، توان حمایت قاطع از نیروهای امنیتی را ندارد و از سویی هم حکومت مرکزی توجهی چندانی به این مشکل ندارد.

خالق داد اکبری تصریح کرد که اگر حکومت مرکزی برای تجهیز، حمایت و اعزام نیروهای تازه نفس به غزنی اقدام نکند، ولسوالی های غزنی یکی پس از دیگر به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

اکبری گفت: اگر دولت برای بهبود وضعیت امنیتی غزنی توجه نکند و پوسته ها و ولسوالی ها سقوط کند، برای غزنی فاجعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه طالبان در سالجاری به عملیات های خود شدت بخشیده اند، افزود که عملیات طالبان همچنان ادامه دارد و نسبت به سالهای قبل متفاوت عمل می کنند.

عضو شورای ولایتی غزنی با تقدیر از عملکردهای نیروهای امنیتی، تصریح کرد که تشکیلات نیروهای امنیتی در غزنی جوابگوی عملیات های آنان نیست و برای حل این مشکل ما چندین بار از حکومت مرکزی درخواست نیروی بیشتر کردیم، اما توجهی صورت نگرفت.

به گفته وی طالبان می خواهند ۹۰ درصد خاک غزنی را در کنترول داشته باشد و اگر حکومت به بهبود امنیت این ولایت توجه نکنند، به هدف طالبان لبیک گفته است.

وی در پیوند به فعالیت گروه های تروریستی در غزنی گفت که برخی طالبان هرازگاهی که با مشکل مالی مواجه می شوند، لباس سیاه داعش را بر تن می کنند، اما جز طالبان، گروهی دیگری در این ولایت فعالیت ندارد.

خالق داد اکبری در پایان سخنانش اظهار داشت که یگانه راه برای تأمین امنیت غزنی که ولایت درجه اول نیز است، افزایش تشکیلات نیروهای امنیتی می باشد، در غیر آن غزنی سقوط کرده و تأثیرات آن حتی تا پایتخت هم خواهد رسید.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=38302