عبدالله: به هیچ دلیلی نباید مانع برگزاری انتخابات شد

رئیس اجراییه می گوید که انتخابات تنها راه ممکن برای تعیین سرنوشت مردم از طریق خودشان است و به هیچ دلیلی نباید مانع روند انتخابات شد و آن را اخلال کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ «عبدالله عبدالله» رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز (سه‌شنبه، ۲۷ سنبله ۱۳۹۷) در همایش رونمایی آثار پروفیسور برهان‌الدین ربانی گفت که استاد شهید از چهره‌های درخشان جهان اسلام است که نیم قرن در راه آزادی و برابری مبارزه کرد و شخصیت علمی و سیاسی‌اش الگوی بارز برای سیاست‌گرانی است که در دشوارترین دوره‌ها بر میدان مبارزات سیاسی و آزادی‌خواهانه پا می‌گذارند.

رییس اجراییه افزود: راهی را که استاد شهید پیش گرفت، راه درست و جریانی را که رهبری کرد، یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین جریان‌های افغانستان است که امروز نسل سوم این جریان نیز وارد میدان سیاست شده‌اند.

وی تأکید کرد: کسانی سنگینی این راه دشوار مبارزاتی را درک خواهند کرد که پا به‌میدان سیاست بگذارند و در دشوارترین لحظات ثبات کشور را در نظر داشته باشند.

عبدالله همچنان افزود: استاد شهید تنها یک سیاست‌گر توانا نبود، بل یک شخصیت علمی با اندیشه‌های ژرف و ادبیات قوی نیز بود. در شرایطی‌که به نام اسلام بر مسجدها، مدرسه‌ها، مرکزهای آموزشی، شفاخانه‌ها و مردم بیگناه حمله‌های خونبار می‌کنند، استاد شهید اما نمادی از اعتدال‌گرایی در پندار و رفتار بود که او را یک سر و گردن از دیگران همیشه بلند نگه داشته است.

رییس اجراییه گفت که شهید صلح در دشوارترین دوره‌ها مبارزه کرد. ضمن قاطعیت و دوراندیشی، سرشار از ادب، اخلاق و رفتار نیک و دلسوز به یاران و همراهان بود.

عبدالله عبدالله در این همایش بیان داشت: هدف شهید صلح، قهرمان ملی کشور و دیگر شهدای مبارزۀ آزادی خواهانه، این بود که مردم خود بر سرنوشت خود حاکم شوند. ما در عین زمان که به روح پاک شهدا اتحاف دعا می‌کنیم، در راستای برآورده‌شدن اهداف‌شان نیز گام بر می‌داریم.

عبدالله اضافه کرد: استاد ربانی شهید، تجربه نیم قرن مبارزه درخشان و اندوخته‌های علمی را با خود برد؛ اما آثارش، اندیشه‌ها و راه مبارزاتی‌اش را زنده نگه می‌دارد.

رییس اجراییه کشور در بخشی از سخنانش با اشاره به بستن دروازه‌های کمیسیون انتخابات در شماری از ولایت‌های کشور گفت: انتخابات تنها راه ممکن برای تعیین سرنوشت مردم از طریق خودشان است. به هیچ دلیلی نباید مانع روند انتخابات شد و آن را اخلال کرد و بایومتریک‌شدن رای دهنده‌گان خواست معقول مردم و احزاب است و کمیسیون در این باره توجه کند.

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی در پایان این برنامه اضافه کرد که صبح امروز نوشته‌ای را در یکی از رسانه‌ها خواندم. در این نوشته برای من از پیش جای تعیین کرده‌اند. آزادی بیان است و من به آن احترام دارم؛ اما تصمیمی که می‌گیرم در مشوره با مردم و تصمیم درست خواهد بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43659