عملیات بازپس گیری مناطق تحت کنترول طالبان هرچه زودتر آغاز شود

محمد اشرف غنی رییس جمهور به نهادهای امنیتی و دفاعی کشور دستور داده است تا عملیات بازپس گیری مناطقی که در کنترول طالبان درآمده‌اند هرچه زودتر آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهوری عصر روز سه‌شنبه( ۳ اسد) در ارگ دایر شد.

در این جلسه، وضعیت عمومی امنیتی کشور و انکشافات اخیر در ولسوالی تیوره ولایت غور، ولسوالی کوهستانات ولایت فاریاب و ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه خاطرنشان گردید که به دشمن در این ولسوالی ها بخصوص در اثر حملات هوایی، تلفات شدید وارد شده و این حملات هوایی بسیار موثر بوده است.

جلسه بخاطر بازپس گیری مناطق از دست رفته به مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور هدایات لازم صادر کرد.

به همین ترتیب جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح از نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی کشور بخصوص نیروهای مستقر در ولایت فاریاب که از خود شهامت و دلیری نشان دادند، قدردانی کرد و به مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور دستور داد تا از آن عده سربازان و منسوبین ولایت فاریاب که تا آخرین لحظه، مقاومت کردند و سنگرهای خویش را از دست ندادند، تقدیر بعمل آورند.

گفتنی است در جریان هفته جاری ولسوالی تیوره ولایت غور و ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب به دست گروه طالبان سقوط کردند. گزارش‌های ضد و نقیض از سقوط ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا نیز تاکنون به نشر رسیده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5139