غنی: جنگ شمال بخاطر پروژه‌های بزرگ اقتصادی است/ اجازه نمی‌دهیم شمال نا امن شود

رئیس جمهور گفت که جنگ شمال بخاطر پروژه های بزرگ اقتصادی است و ما هرگز اجازه نمی دهیم که شمال، ناامن شود و حوزه های امنیتی شهری افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ محمداشرف غنی در میان اقشار مختلف ولایت بلخ حضور یافت و خطاب به آنان گفت: خرسندم که به بلخ باستان هستم و تشکر می کنم از مهمان نوازی و پذیرایی گرم تان.

رئیس جمهور گفت که بدون نقش فعال مردم ولایت بلخ، ثبات و امنیت تأمین شده نمی تواند. وی نقش زنان بلخ در عرصه های مختلف ارزنده خواند و بر حضور آنان در ادارات و عرصۀ تجارت تأکید کرد. وی تاکید کرد که تشبث زنان بلخ بایدتقویت گردد.

رئیس جمهور محمداشرف غنی از والی بلخ بخاطر ایجاد فضای مناسب در بلخ و مبارزه با زورمندان و دزدان، قدردانی نمود. وی تصریح داشت که هر دزد و زورمند که امنیت فردی را به خطر مواجه سازد، به شدت سرکوب خواهد شد.

غنی خاطرنشان ساخت که مردم بلخ خواهان اصلاحات و تحول می باشند و بلخ اکنون به مثابۀ دروازه باز آسیای مرکزی است و این ولایت به بزرگترین مرکز صادرات بین المللی مبدل خواهد شد.

وی بلخ را نقطه وصل، مرکز وحدت ملی و نمونۀ وفاق ملی خوانده افزود که دشمن به پلان شوم تفرقه افگنی خود دست نخواهد یافت. وی به رهبری سکتور امنیتی و دفاعی هدایت داد تا امنیت ولسوالی های ناامن این ولایت را در اولویت قرار دهند.

رئیس جمهور گفت که جنگ شمال بخاطر پروژه های بزرگ اقتصادی است و ما هرگز اجازه نمی دهیم که شمال، ناامن شود و حوزه های امنیتی شهری افزایش خواهد یافت.

رئیس جمهور گفت که به هیچ فرد اجازه تفرقه افگنی، کوتاه نظری، امتیازطلبی و تعصب داده نمی شود. وی به برگزاری انتخابات به موقع تأکید کرد و گفت که نظام مردم سالاری بدون انتخابات تحکیم نمیابد.

رئیس جمهورغنی افزود که کار سرک حلقه یی در جلسه کمیسیون تدارکات ملی مورد بحث قرار میگیرد و نیز کمک های عاجل بشری بعد از بررسی وضعیت آسیب دیده ها، توزیع خواهد شد.

وی به منظور رسیدگی به مشکل میدان هوایی، برق و تطبیق پروژه های انکشافی به ارگان های مربوطه هدایت داد و گفت که یک شبکه سرتاسری برق ایجاد می گردد و کار آن در جریان است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=45275