رییس جمهورغنی دستور توزیع زمین ارزان و آسان برای صنعت کاران را صادر کرد

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان می‌گوید صنعت‌کاران با مشکل‌های گوناگون روبرو اند و باید سیستم توزیع زمین آسان و در عین حال ارزان گردد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در یک خبرنامه‌یی ارگ ریاست جمهوری آمده‌است که آقای غنی در دیدار با شماری از باشنده‌گان ولسوالی‌های کابل این مطلب را گفته و افزوده‌است که برای بدست‌آوردن زمین‌ به‌خاطر اعمار پارک‌های صنعتی، چالش‌های وجود دارد که باید مرفوع گردد.

رییس جمهور کشور گفت که حکومت برای محصولات شما بازاریابی می‌نماید و از باشنده‌گان ولسوالی‌های کابل خواست تا در ولسوالی‌های‌‍شان آمادۀ سرمایۀ‌گذاری شوند.

وی نقش‌ زنان را در زراعت مهم دانست و تصریح کرد که زنان توانسته‌اند، در زنده‌گی خانه‌واده‌گی تغییرات زیاد را به وجود بیاورند.

رییس جمهور درحالی که از طرح توسعۀ و انکشاف افغانستان مرکزی صحبت می‌کرد، اما پذیرفت که ولسوالی موسهی و خاک‌جبار کابل از ولسوالی‌های دوردست بدخشان‌ هم کرده، عقب مانده‌تر می‌باشند.

وی با توجه به عدم مدیریت آب‌ها در ولسوالی‌های کابل گفت که مشکل این بوده که آب‌ها به گونۀ درست مدیریت نشده و و باید گام‌های جدی در این راستا برداشته شود.

از سوی هم باشنده‌گان ولسوالی‌های کابل از رییس جمهور کشور خواستند تا در رابطه به بهبود معارف، صحت و برق و ایجاد بندهای برق توجه نماید.

آنان می‌گویند که حکومت قبل از این در ایجاد پارک‌های صنعتی، توسعۀ زراعت و انکشاف دهات و اعمار شهرک‌ها توجه نکرده‌است و گفتند که دولت توجه جدی در این راستا نماید.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5081