فرمانده گارنیزیون کابل به دادستانی کل فرا خوانده شد

طلوع نیوز در گزارشی نوشته است که دادستانی کل کشور، گل نبی احمدزی، فرمانده گارنیزیون کابل را در پیوند به تیراندازی به سوی معترضان به این نهاد فرا خوانده است.

به گزارش خبرگزاری صنا, برخی منابع به طلوع نیوز گفته اند که قرار بود آقای احمدزی پس از ظهر امروز چهارشنبه به دادستانی کل حاضر شود.

در همین حال دادستانی کل می‌گوید که بررسی‌ها درباره تظاهرات روز جمعه در کابل و حمله بر مراسم جنازه پسر معاون اول مجلس سنا ادامه دارند و این نهاد پیشرفت‌هایی نیز داشته است.

دادستانی کل اطمینان می‌دهد که هر گاه شخص و یا گروهی در این رویدادها مجرم شناخته شود در هر سطحی که باشند بی درنگ به کیفر خواهند رسید.

چگونگی به خشونت کشیده شدن تظاهرات روز جمعه در پایتخت ، روشن ساختن علت های جان باختن و زخم برداشتن برخی از تظاهر کنندگان و نیز آشکارساختن پهلو های پنهان حمله های انتحاری مرگبار مراسم به خاک سپردن پسر معاون اول مجلس سنا از موضوعاتی هستند که دادستانی به دستور رییس جمهور آن ها را بررسی می‌کند.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که گزارش هایی تایید ناشده ای وجود دارد که گل نبی احمدزی از سمتش برکنار شده است، مساله ای که حکومت تاکنون آن را تایید نکرده است.

در همین حال روز گذشته جلسه سرقوماندان اعلی قوای مسلح به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهور در ارگ برگزار شد اما فرمانده گارنیزیون کابل در این جلسه حضور نداشت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2260