لغو جواز فعالیت ۴۵ حزب سیاسی از سوی وزارت عدلیه

مقام‌ها در وزارت عدلیه کشور گفته‌اند که در سه سال گذشته جواز فعالیت ۴۵ حزب سیاسی را لغو کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ عبدالبصیر انور وزیر عدلیه کشور، امروز در نشست خبری گفته است که از میان ۱۱۰ حزب که در این وزارت ثبت و راجستر شده بودند جواز فعالیت ۴۵ حزب سیاسی در سه سال گذشته به دلیل عدم موثریت فعالیت آنان و دامن زدن به اختلافات قومی لغو شده‌اند.

وزیر عدلیه که در مورد کارکردهای سه ساله وزارتش معلومات می‌داد گفت، در سه سال گذشته این وزارت برای ۳ هزار سازمان اجتماعی جواز فعالیت صادر کرده و ۴۱۱ سند تقنینی که ۲۷۶ سند آن فو‌ق‌العاده مهم بودند را تصویب کرده است.

وی افزوده است که این وزارت کد جزا، قانون مجازات قاچاق انسان، قانون حمایت از کودکان، قانون تدارکات، قانون گمرکات، قانون کاپی رایت و قانون انتخابات را نیز در سه سال کاری خود طی مراحل و تصویب کرده است.

آقای انور در این کنفرانس خبری گفته است که وزارت عدلیه در جریان این سه سال از غصب حدود ۳۶ هزار جریب زمین و حیف و میل ۲۹ میلیون دالر و بیش از ۲ میلیارد افغانی از املاک دولتی در نقاط مختلف کشور جلوگیری کرده است.

وزارت عدلیه درحالی از لغو جواز فعالیت ۴۵ حزب سیاسی در کشور خبر می‌دهد که احزاب سیاسی در کشور همواره متهم به کم‌کاری و عدم فعالیت بوده و حتی گفته می‌شود برخی احزاب ثبت و راجستر نیز نیستند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=12050