مجلس نمایندگان افغانستان به ناتو هشدار داد

مجلس نمایندگان کشور حمله هوایی بر منازل مسکونی در ولایت قندوز که مقصر آن نیروهای خارجی و امنیتی افغان گفته شده را تقبیح کرده‌‌است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛نماینده‌گان مردم قندوز امروز در نشست عمومی پارلمان ضمن انتقاد از بی‌توجهی نیروهای دولتی و بین‌المللی در راه‌اندازی عملیات بر یک منطقۀ غیر نظامی در این ولایت گفتند که حمله هوایی مشترک نیروهای امنیتی افغان و بین‌المللی بدون هماهنگی با مسؤولان محلی ولایت قندز راه‌اندازی شده‌اند.

این نماینده‌گان افزودند که در حمله هوایی بر منازل مسکونی افراد ملکی، ۱۴ تن جان باختند که در بین آنان، زنان و کودکان نیز شامل‌اند.

عبدال‌رووف ابراهیمی، رییس شورای ملی افغانستان با توجه به شکایت نماینده‌گان مردم گفت تکرار حمله هوایی نیروهای خارجی برمنازل مسکونی پس از این قابل قبول شهروندان کشور نمی‌باشد.

ابراهیمی افزود که حکومت باید با فرمان‌دهی نیروهای قاطع یا ناتو به‌طور جدی گفت‌وگو نماید تا در انجام فعالیت‌های شان، توجه جدی را به خرج دهند.

در عین زمان، منابع در شمال افغانستان تایید می‌کنند که حمله هوایی از سوی نیروهای خارجی بر ولسوالی چهاردرۀ زمانی صورت گرفته که آنان نیروهای امنیتی افغان را در عملیاتی حمایت می‌کرده‌اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=37895