محقق: حکومتی ایجاد خواهیم کرد که اقتدار ملی را به نمایش بگذارد

عضو رهبری ائتلاف بزرگ ملی می گوید که سیاست‌گران بی‌ تجربه وحدت ملی را تکه‌تکه کرده‌اند و با پررویی احزاب سیاسی را به استفاده کردن از زور تهدید می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ «محمد محقق» عضو رهبری ائتلاف بزرگ ملی و معاون ریاست اجراییه در یکی از مساجد شهر کابل گفت: حکومتی ایجاد خواهیم کرد که اقتدار ملی را به نمایش بگذارد.

محقق افزود که امروز تروریستان با اتکا به حامیان‌ خارجی‌شان سلاح‌های پیشرفته دارند، اکثر تلفات نظامیان افغان ناشی از تک تیراندازهای تروریستان است، اما نیروهای ما هنوز هم از M4 و کلاشینکوف استفاده می‌کنند، آنهایی که در چوکات پولیس محلی و خیزش مردمی کار می‌کنند حتی همین کلاشینکوف را هم ندارند.

وی تصریح کرد: اگر حکومت به سربازان ارتش سلاح‌ های پیشرفته نمی‌ دهد، حداقل تجهیزات متوسط در اختیار آنان‌ قرار دهد.

معاون ریاست اجراییه اظهار داشت: در سال اول حکومت وحدت ملی برای حفاظت از مساجد چند میل سلاح توزیع کردند، اما چند روز بعد روند توزیع سلاح به باد فراموشی سپرده شد. حفاظت از مسجد چقدر مصرف دارد؟ مصارف میلیاردی را تامین می‌توانند، اما برای مساجد شیعیان یک هزار نفر نیرو را گماشته نمی‌توانند؟

محمد محقق خطاب به رئیس جمهور غنی گفت: وقتی به زور حکومت می‌ کنید، جواب طالبان و داعش را چگونه می‌ دهید؟ هنوز آنقدر غیرت داریم که در مقابل زورگویی‌ های‌تان ایستاده شویم.

معاون دوم ریاست اجرایی تأکید کرد که تمام شهروندان افغانستان باید در مقابل قاتلان مردم بسیج شوند و توطئه‌ها را افشا کنند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43815