محقق: حکومت برای سازماندهی تقلب در انتخابات آینده تلاش می‌کند

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه می‌گوید که عدم رسیدگی حکومت وحدت ملی به ناآرامی‌های کشور به دلیل سرگرم شدن برای سازماندهی تقلب در انتخابات آینده است.

به گزارش خبرگزاری صنا، آقای محقق در واکنش به تشدید حملات علیه مواضع نیروهای امنیتی و افزایش تلفات این نیروها اظهار داشت که حکومت وحدت ملی نسبت به تلفات نظامیان بی تفاوت است.

وی افزود:با وجود هشدارها درباره وضعیت امنیتی ولایت «غزنی» و تصرف ولسوالی‌های «قره باغ»، «جغتو» و «خواجه عمری» توسط طالبان، دولت نسبت به تهدیدات امنیتی در غزنی کاری انجام نمی‌دهد.

محقق تاکید کرد که حکومت وحدت ملی به دلیل «غرور کاذب» یا «بی‌اعتنایی به مردم» به جای اتخاذ تدابیر دفاعی و تهاجمی برای سازماندهی تقلب در انتخابات آینده تلاش می‌کند.

وی با اظهار تاسف درباره بی‌اهمیت بودن تلفات نیروهای امنیتی کشور در نزد حکومت خاطرنشان کرد که هفته‌های گذشته با وجود فاصله زیاد ولسوالی «درزاب» از کابل، دولت در حمایت از داعش نزدیک به ۲۵۰ داعشی قاتل داخلی و خارجی را طی چند ساعت با چرخبال از محاصره طالبان نجات داد.

چندی پیش نیز «نیویورک تایمز» درباره نحوه برخورد مقامات افغان با تروریست‌های داعش نوشته بود که پس از نجات دادن جنگجویان داعش از محاصره طالبان از آن‌ها در یک میهمانخانه نگهداری می‌شوند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=40441