مخالفت امرالله صالح با آتش‌بس؛ صلح نیاز ملی، اما سیاست دولت شرم ملی است

ده ها تن از اعضای نهاد روند سبز افغانستان با اعتراض و راهپیمایی، مخالفت شانرا را با اعلام آتش بس تبارز دادند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ اعضای روند سبز افغانستان تحت رهبری «امرالله صالح» رئیس پیشین امنیت ملی امروز با راهپیمایی و تجمع در مقابل سفارت پاکستان، این کشور را حامی طالبان خواندند و مخالفت شانرا را با آتش بس اعلام کردند.

امرالله صالح می گوید که معاش بگیران حلقه ارگ میگویند هرکس که نفع در جنگ دارد مخالف آتش بس است. اول که این یک حرف غلط و بی اساس است چون ما مخالف صلح نه بلکه مخالف تضرع و زیرپاشدن مردم و قربانی های مردم ما هستیم.

صالح افزود که هر کس که جنایت طالبان تروریست را فراموش کند شریک جرم است و جنایت کار است. صلح از راه تضرع ، معامله بر روی ارزش ها و موقف ضعیف بدست نمی آید. صلح نیاز ملی است اما سیاست دولت شرم ملی است.
اما اگر بازهم آنها تاکید بر دلیل خود دارند پس تقاضای جدی ما از محمداشرف غنی این است که شهامت از خود نشان دهد و تمام قرارداد های وزارت دفاع ، داخله ، امنیت ملی و آیساف را از سال ۲۰۰۲ الی اکنون نشر نماید تا به مردم معلوم گردد که این حلقه که از خون مردم تغذیه شدند کی ها هستند، چون خودشان به هیچ چیز غیر از منافع مادی اعتقاد ندارند، فکر کرده اند که هرصدایی که بالا می شود حتمن در عقب آن منافع مادی است. همه را در آیینه خود می بینند. لطف نمایند تمام قرارداد ها را به دست نشر بسپارند تا مردم ببینند که نفع بران جنگ در حقیقت همان دو تابعیته هایی اند که به منافع این وطن اصلن پابندی و تعهد ندارند.

این در حالیست که روز گذشته رئیس جمهور غنی از روز عرفه تا روز میلاد نبی را آتش بس مشروط اعلام کرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=41079