مدرکی در مورد کمک روسیه به طالبان در دست نداریم

وزارت دفاع کشور می‌گوید که اسناد و شواهدی که نشان دهد روسیه به طالبان کمک تسلیحاتی می‌نماید را در دست ندارد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ شبکه سی ان. ان گزارشی را به نشر رسانده بود که به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد طالبان سلاح‌های روسی در اختیار دارند.

همچنان ملا عبدالمنان نیازی از رهبران طالبان به رهبری ملا رسول نیز گفته است که اسلحه‌ای را در نتیجه‌ی درگیری از نیروهای طالبان به رهبری ملاهبت الله بدست آورده اند که ساخت روسیه است.

به نقل از رادیو آزادی، دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع کشور گفته است که هنوز اسناد و شواهدی در اختیار نداریم که نشان دهد روسیه به طالبان کمک تسلیحاتی کرده باشد و این موضوع را رد هم نمی‌کنیم. در همین حال سخنگوی وزارت خارجه روسیه گزارش‌ها مبنی به کمک تسلیحاتی روسیه به طالبان را رد کرده است.

پیش از این نیز گزارش‌هایی منبی به کمک تسلیحاتی روسیه با طالبان منتشر شده بود اما روسیه آنرا رد کرده بود. این درحالی است که سفیر روسیه در کابل گفته بود که این کشور با طالبان برای امنیت شهروندانش ارتباط گرفته است اما از این گروه حمایت نمی‌کند.

امریکا روسیه را به کمک با طالبان متهم می‌کند و اما روسیه می‌گوید که گروه داعش در افغانستان و شورشیان کشورهای آسیای میانه از سوی آمریکا حمایت می‌شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5150