مظاهره مردمی طرفداران ائتلاف نجات افغانستان/جنرال دوستم به زودی به کابل می آید

سخنگوی حزب جنبش ملی اعلام کرد که جنرال دوستم قرار است در طول چند روز آینده از ترکیه به کابل بازگردد و ائتلاف نجات افغانستان نیز رسما اعلام موجودیت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ بشیر احمد ته‌ینج سخنگوی حزب جنبش اسلامی گفت: با ورود جنرال دوستم رهبر این حزب قرار است ائتلاف نجات افغانستان در کابل رسما اعلام موجودیت کند.

همین اکنون تظاهرات میلیونی در شهر مزار شریف به منظور حمایت از ائتلاف نجات آغاز گردیده است.

گفته می شود، هدف اصلی برگزاری این تظاهرات ایستادگی در برابر تک روی های ارگ می باشد. طبق گزارش رسانه های داخلی، استاد محمد محقق معاون دوم اجراییه به منظور اشتراک در این تظاهرات به مزار شریف رفته است.

شایان ذکر است، حدود یک ماه قبل از فرود طیاره حامل جنرال دوستم در میدان هوایی مزار شریف که از ترکیه به پرواز درآمده بود ممانعت صورت گرفت و طیاره معاون اول رئیس جمهور مجبور به فرود در ترکمنستان شد.

از سویی هم اخبار ضدو نقیضی از مداخله نیروهای ناتو در ممانعت از فرود این طیاره منتشر شد که از سوی سخنگوی ماموریت حمایت قاطع تکذیب شد.

گرچه این گزارش هنوز تایید نشده، اما ممکن است یکی از دلایل بازگشت دوباره جنرال دوستم به کابل نیز به این موضوع مرتبط باشد.

قبل از این روزنامه چاپ کابل گزارش داده بود که این ائتلاف با ورود جنرال دوستم به مزار قصد راه‌اندازی خیزش‌های مسلحانه علیه حکومت را دارد که اشرف غنی با همکاری نیروهای ناتو مانع فرود طیاره در مزار شد که این موضوع از سوی سخنگوی جنرال دوستم تکذیب شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5520