نشست چند جانبه امنیتی در کابل آغاز به کار کرد

از صبح امروز نشست و گفتگو بین لوی درستیزهای پاکستان، قزاقستان، ازبکستان، افغانستان و فرمانده نیروهای ناتو در کابل آغاز شده است.

از صبح امروز نشست و گفتگو بین لوی درستیزهای پاکستان، قزاقستان، ازبکستان، افغانستان و فرمانده نیروهای ناتو در کابل آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا ، دولت وزیری ؛ سخنگوی وزارت دفاع ملی گفته است که این جلسه از طرف فرماندهی مرکزی امریکا در کابل دایر شده‌است.

او به بی بی سی گفته که در این جلسه دو روزه روسای ستاد ارتش کشورهای پاکستان، افغانستان، ازبکستان، قزاقستان و فرمانده نیروهای ناتو راه‌های مبارزه مشترک با تروریسم و مواد مخدر را با هم جستجو می‌کنند.

گفتنی است، رییس جمهور غنی، شام روز گذشته نیز با مراد مایکیوف ؛ لوی‌درستیز قزاقستان و پاول ارگشیف ؛ لوی‌درستیز ازبکستان که دیروز وارد کابل شده بودند در ارگ دیدار نموده است.

جنرال قمر باجوه ؛ لوی درستیز پاکستان نیز صبح امروز وارد کابل شده است.

از سویی نخستین نشست امنیتی کابل-تاشکند نیز روز گذشته با حصور محمد حنیف اتمر ؛ مشاور امنیت ملی رییس جمهور به نمایندگی از افغانستان در ازبکستان برگزار شد.

شورای امنیت ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای گفته است که در این نشست افزون بر همکاری‌های اقتصادی، در مورد مبارزه با هراس‌افگنی، قاچاق جنگ‌افزار و مواد مخدر گفتگو صورت گرفت.

در حاشیه‌ این نشست آقای اتمر با شماری از مقام‌های ازبکستان دیدار کرده است. آنان بر برگزاری نشستی که قرار است به میزبانی ازبکستان به زودی در مورد صلح افغانستان برگزار شود، تاکید کرده‌اند.

قرار است در ادامه نشست‌های مشترک کمیسیون امنیتی دوجانبه میان افغانستان و ازبکستان، دومین نشست این کمیسیون به زودی در کابل برگزار شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21252