نظامیان پاکستانی در سرحدات کشور، ده‎ها پاسگاه ساخته اند

نیروهای امنیتی در ولایت قندهار می‎گویند که نظامیان پاکستانی در سرحدات کشور در ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار، ده‎ها پاسگاه ساخته اند و درحال ساختن پاسگاه های تازه نیز استند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این پایگاه ها در قریه های «لقمان» و «جهانگیر» ولسوالی سپین بولدک ساخته شده اند، قریه های که چندی پیش در آن‌جا، نظامیان کشور بانظامیان پاکستانی درگیر شده بودند ودر حدود ۱۲ ساعت جنگیدند.

این در حالی است که  باشنده گان هر دو قریه، خانه های شان را ترک کرده اند چون نیروهای مرزی هردو کشور پوسته های شان را در خانه های مردم ایجاد کرده اند.

در همین حال شریف غرزی، کمیسار بندر سپین بولدک می‎گوید که پاکستانی‎ها از آنان خواسته اند که مرز را مشخص نمایند.

وی گفت:پاکستانی‌ها می‎گویند که با آن‌ها مرز را مشخص نمایم درحالی که این صلاحیت ما نیست و این صلاحیت مردم افغانستان و حکومت مرکزی است.

بربنیاد قوانین جهانی و مرزی، نظامیان پاکستانی و افغان حق ندارند تا دوکیلومتری خط صفری میان افغانستان و پاکستان حضور داشته باشند، اما به گفتۀ نیروهای مرزی افغان، پاکستانی‎ها این قوانین را همواره نقض می‎کنند.

یک تن از سربازان سرحدی افغان نیز بیان داشت: «ما با نیروهای پاکستانی دست به ماشه هستیم و اگر آن‌ها از خود کدام عکس العمل نشان بدهند، ما به شدت به آن‌ها پاسخ خواهیم داد و از طرف اکمالات هیچ مشکل نداریم.»

نظامیان کشور می‎گویند که نیروهای مرزی پاکستان شب هنگام این تأسیسات را می‎سازند.

پس ایجاد پاسگاه‎ها از سوی نیروهای مرزی پاکستان، نیروهای مرزی افغان نیز در ساحات سرحدی در این ولایت جابه‌جا شده اند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + 3 =

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5882