آزادسازی کامل ولسوالی تیوره ولایت غور از تصرف طالبان

آزادسازی کامل ولسوالی تیوره ولایت غور از تصرف طالبان

ولسوالی تیوره ولایت غور پس از شش روز تسلط طالبان به طور کامل از تصرف این گروه رها شده و به کنترول نیروهای امنیتی در آمده است.

به گزارش خبرگزاری صنا ، به گفته مقام‌های محلی، در نتیجه حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی، حوالی ساعت هشت و سی دقیقه صبح امروز موفق به شکست طالبان و تصرف ولسوالی تیوره شدند.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می‌گوید که رهبری عملیات هوایی و زمینی برای پس گرفتن این ولسوالی به دوش نیروهای افغان بود.

سخنگوی والی غور گفته است که نیروهای دولتی در حال حاضر مشغول خنثی کردن ماین‌هایی هستند که طالبان در مرکز این ولسوالی جاسازی کرده‌اند.

از سویی هم محمد ناصر هدایت؛ فرمانده اردوی ملی در غرب کشور می‌گوید که عملیات پاکسازی خانه به خانه جریان دارد.

هنوز آمار دقیق تلفات احتمالی در این درگیری منتشر نشده اما مقام‌های محلی غور گفته‌اند که اجساد ۱۳ مخالف مسلح دولت در میدان نبرد باقی مانده و به نیروهای دولتی آسیبی نرسیده است.

طالبان هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده‌است.

این در حالی است که ” محمداشرف غنی” رئیس جمهور، صبح امروز طی تماس‌های جداگانۀ تلفنی با “طارق‌شاه بهرامی” سرپرست وزارت دفاع ملی، قوماندان قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر و “محمدناصر خاضع” والی غور، موفقیت عملیات نظامی در ولایت غور را که باعث شکست دشمن گردیده‌است، تبریک گفته است.

حملات طالبان به مرکز ولسوالی تیوره غور از یک سال پیش آغاز شده بود که در هفته‌های اخیر شدت گرفت.

این درحالی است که نیروهای شورشی طالبان پس از تسلط بر ولسوالی تیوره با حمله بر شفاخانه این ولسوالی داکتران و بیماران را قتل عام کرده بودند.

این گروه پس از تصرف این ولسوالی، ساختمان‌های دادستانی، فرمان‌دهی امینه و یک شفاخانه را به آتش کشیده بودند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5261