استفاده از سلاح و قدرت ، در انحصار نیروهای امنیتی است

رئیس جمهورغنی از فرقه 111 نظامی کابل دیدن کرد

رییس جمهور غنی می گوید: صلاحیت استفاده از سلاح را تنها نیروهای امنیتی و دفاعی دارند و به هیچ‌کس دیگر اجازه داده نمی‌شود که به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور توهین کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛  محمد اشرف غنی؛ رییس جمهور کشور،  روز گذشته ( ۵ سرطان) به فرقه ۱۱۱ اردوی ملی واقع پلچرخی کابل رفت و با منسوبین آن فرقه از نزدیک دیدار و عید مبارکی نمود.

رییس جمهور در این دیدار گفت:” جای افتخار است که در روز دوم عید با قهرمانان خود هستم، روز اول عید از برکت شما در فضای امن سپری شد و از تلاش‌های شما به نمایندگی از همه مردم تشکر و قدردانی می‌نمایم و افتخار به خانواده‌های شما که همانند شما اولاد قهرمان را تربیت نموده‌اند”.

محمد اشرف غنی بیان داشت: من می‌دانم که بخاطر امنیت، ثبات و حفاظت از افغانستان، شب‌ها را بی‌خواب سپری می‌نمایید، ملت مدیون این بی‌خوابی تان است، من شخصاً مدیون شما هستم تاریخ نام‌های تانرا به خط زرین خواهد نوشت.

آقای غنی افزود: دشمنان مردم افغانستان دو هدف داشتند، ابتدا اینکه شیرازه سیاسی و اجتماعی افغانستان را نابود سازند و دوم افغانستان را به دوجفرافیا تقسیم نمایند، این قربانی ها و مبارزه شما بود که اهداف و پلان‌های شوم دشمن را به خاک یکسان نمود.

وی اضافه کرد که پس از حوادث خونین کابل، با ۴۵۰۰ تن از شهروندان کشور دیدار کرده است، آنان با یک صدا از نیروهای امنیتی و دفاعی خود اعلام حمایت کردند که در صد سال گذشته این‌چنین حمایت، بی‌نظیر بوده‌است.

وی همچنان گفت که اجماع حمایت از نیروهای امنیتی ودفاعی در سطح همه ولایات کشور گسترش خواهد یافت و همه والیان را هدایت داده است تا به زودی این روند را آغاز نمایند.

محمد اشرف غنی تصریح کرد: من خانواده و حزب سیاسی ندارم، شما هرکدام تان مانند اولاد من هستید که به این خاک خدمت می‌نمایید و هر افغان باید اولادش را همانند شما تربیه کند، شما برای حق و عدالت مبارزه میکنید، مبارزه شما مقدس است، زیرا از عقاید اسلامی افغانها و بیرق کشور تان دفاع میکنید.

آقای غنی اظهارداشت که پلان امنیتی کابل ترتیب شده است و به زودی روند تطبیق آن آغاز می‌شود و این یک پلان اساسی برای امنیت خواهد بود که با تطبیق آن، توانایی نیروهای امنیتی ودفاعی ما نیز افزایش خواهد یافت.

وی گفت که صلاحیت استفاده از سلاح و قدرت را تنها نیروهای امنیتی و دفاعی دارند و به هیچ‌کس دیگر اجازه داده نمی‌شود که به نیروهای امنیتی و دفاعی ما توهین کند، هرکسی که اینجا زندگی می‌کند از برکت نیروهای امنیتی و دفاعی ماست، یونیفورم شما، یونیفورم مقدس می باشد.

رییس جمهور خطاب به منسوبین دفاعی گفت: شما مسوولین جنگ و صلح هستید، کسی که جنگ می‌کند با او جنگ می‌کنید و کسی که صلح می‌کند با او صلح می‌کنید و ضمانت صلح را نیروهای امنیتی و دفاعی ما می‌کنند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3409