افشای جنایات جنگی اردوی استرالیا در افغانستان

انتشار بخش‌هایی از اطلاعات طبقه‌بندی شده اردوی استرالیا در افغانستان نشان می‌دهد که نیروهای نظامی این کشور جنایات جنگی چشم‌گیری را مرتکب شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا، بخشی از این تحقیقات جدید که در مورد فعالیت نیروهای نظامی استرالیا در افغانستان است، توسط «سامانتا کرامپوتزا» مشاور امنیت دفاعی استرالیا انجام شده است.

یافته های این تحقیق حاکی از آن است که گروه های ویژه اردوی استرالیا در افغانستان مرتکب اقدامات ضد بشری، غیر قانونی و خشونت‌های غیر انسانی علیه مردم افغانستان شده اند.

طبق همین خبر، مشاور امنیت دفاعی استرالیا نسبت به عملیات قوای خاص هوایی و سایر فرماندهان آنکشور که به عنوان متحد امریکا پس از حملات یازده هم ماه سیپتامبر در افغانستان حضور دارند، ابراز نگرانی کرده است.

دراین گزارش، بی اعتمادی، عدم هماهنگی و رقابت میان فرماندهان ارشد استرالیا درافغا نستان نیز مطرح شده است، ولی هیچ یک از فرماندهان و مسوولان ارشد نظامی استرالیا تا کنون واکنشی نسبت به این گزارش و اتهامات نشان نداده اند.

جولی بیشاب، وزیر امور خارجه استرالیا نیز با این اظهار نظر که این تحقیقات همچنان در جریان است، از پا سخگویی در مورد آن خودداری کرد.

وزیر دفاع استرالیا در واکنش به این گزارش نیز گفت که باید تحقیقات بیشتری در مورد اقدامات اردوی آن کشور در افغانستان انجام شود.

گفتنی است که در حال حاضر شمار نیروهای استرالیایی در افغانستان به ۳۰۰ تن می رسد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=33315