امکانات نیروهای امنیتی افغان برای دفع تهدیدها کافی نیست

طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی می‌گوید امکانات موجود نهادهای امنیتی و دفاعی کشور کفایت کننده دفع تهدیدهای دشمنان نیست.

به گزارش خبرگزاری صنا، آقای بهرامی که امروز (چهارشنبه) برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس به دلیل گسترش دامنه ناامنی‌ها در کشور به پارلمان فرخوانده شده بود، گفت که سطح تهدیدات امنیتی در ولایت‌های غزنی، فاریاب، ارزگان، قندوز، جوزجان، سرپل فراه و غور بلند می‌باشد و نیروهای ارتش در راستای سرکوب هراس افگنان تلاش خواهند کرد.

طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع از گسترش دامنه ناامنی‌ها در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان غزنی، ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان و ولسوالی چهار سده ولایت غور ابراز نگرانی کرده است. وی در این نشست گفته که هم اکنون نیروهای دولتی در مقابل طالبان در چندین ولایت مصروف نبرد اند.

وزیر دفاع کشور از کمبود امکانات نیروهای ارتش در جنگ با طالبان ابراز نگرانی می‌کند. وی تصریح کرد: تهدید و توطیه‌ها در برابر وطن ما خیلی بالاست و اما امکانات موجود نهادهای امنیتی و دفاعی کفایت کننده دفع این تهدیدها نیست.

در همین حال، ویس احمد برمک، وزیر داخله کشور در مجلس نمایندگان گفت که دشمنان مردم افغانستان در تلاش ایجاد اختلاف در میان اقوام هستند.

این در حالی است که در جریان دو هفته گذشته دامنه ناامنی‌ها در شماری از ولایت‌های کشور افزایش چشم‌گیری یافته است. شماری از شهروندان کشور حکومت را در راستای تامین امنیت به بی‌پروایی متهم می کنند.

بر بنیاد گفته‌های مسوولان محلی در نتیجه جنگ‌های اخیر در جاغوری و مالستان غزنی صدها خانواده بیجا شده و از آمار دقیق تلفات هم جزئیات در دست نیست.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=48513