هلاکت ۵ شورشی مسلح به شمول یک تروریست تاجیکستانی در ۲۴ ساعت گذشته

اردوی ملی

طی ۲۴ ساعت گذشته نیرو های ملی ، دفاعی و امنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه آن ۵ تن از دهشت افگنان به شمول یک تن تروریست تاجیکستانی کشته ، ۱۰ تن زخمی و ۵ تن بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا ، در این عملیات مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار، ارزگان، زابل فاریاب، تخار، فراه ، نیمروز و هلمند راه اندازی گردیده که در نتیجه آن در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب ۲ تن دهشت افگن کشته و ۸ تن زخمی شده اند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع ملی ، در شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان ۲ تن دهشت افگن به هلاکت رسیده و در ولسوالی جرم ولایت بدخشان نیز یکتن تروریست تاجیکستانی کشته و یکتن دهشت افگن زخمی گردیده است.

همچنان در این عملیات در ولسوالی مقر ولایت بادغیس یکتن دهشت افگن زخمی ، در ولسوالی واشیر ولایت هلمند ۴تن دهشت افگن دستگیر و در ولسوالی زرنج ولایت نیمروز یک فرد مشکوک با یک عراده موتر سایکل و ۴ کیلو گرام مواد مخدر دستگیر گردیده است .

طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ عملیات تصفیوی پلان شده و ۱۳ عملیات خاص در ۸ ولایت کشور راه اندازی گردیده و نیروهای هوائی ۳۲ پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده است .

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21270