وظایف قوماندان امنیه و قوماندان گارنیزیون کابل تعلیق شد

وظایف فرمانده گارنیزیون و پولیس کابل به حالت تعلیق درآمدند

وظایف حسن شاه فروغ؛ قوماندان امنیه کابل و گل نبی احمدزی؛ قوماندان گارنیزیون کابل به حال تعلیق در آمد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، لوی سارنوالی ، روز یکشنبه (۲۱ جوزا) اعلام کرد: این نهاد بعد از یک تحقیقات همه جانبه و شفاف تصمیم گرفته است تا وظیفه گل نبی احمدزی، فرمانده گارنیزیون کابل و حسن شاه فروغ، فرمانده پولیس کابل را به حالت تعلیق درآورد.

در همین حال ارگ ریاست‌جمهوری با نشر اعلامیه ای از اقدام لوی سارنوالی کشور مبنی بر تعلیق وظایف قوماندان گارنیزیون کابل و قوماندان امنیه کابل در راستای حاکمیت قانون و تحقق مطالبات مردم، استقبال کرد.

در اعلامیه آمده است که حکومت طی یک هفتۀ گذشته با اعضای شورای ملی در تماس بوده و پیرامون خواست‌های مردم در خصوص رویدادهای اخیر کابل مشورت نموده است که آنان نیز بر این خواست تأکید داشتند.

ارگ ریاست جمهوری افزوده است که لوی سارنوالی کشور من‌حیث نهاد مسوول و مربوط، به‌گونۀ مستقلانه در زمینه تحقیقات همه‌جانبۀ خویش را انجام داده و نتایج کامل آنرا با مردم شریک خواهد ساخت.

در پی تظاهرات روز جمعه، گل نبی احمدی زی، فرمانده گارنیزیون کابل در یک نشست خبری گفت: گارنیزیون کابل معلوماتی در اختیار دارند که هراس‌افگنان قصد دارند گردهمایی‌ها را هدف قرار دهند و از مردم خواست که از اشتراک در اعتراضات خودداری کنند.

قابل یاد آوری است که در انفجار روز چهار شنبه هفته گذشته کابل دست کم ۱۵۰ غیر نظامی به شمول زنان و کودکان شهید شدند.

همچنین در تظاهرات روز جمعه کابل نیز در تیراندازی نیروهای امنیتی بروی مظاهره چیان ۶ نفر به شمول پسر محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا کشته شدند.

همچنین در انفجار کابل حدود ۳۰ میلیون دالر به بخش های خصوصی خسارت مالی وارد شده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2549