باز هم حمله اشتباهی ناتو و شهادت دوازده نیروی پولیس ملی در گرشک هلمند

حمله هوایی ناتو به یک پوسته امنیتی در هلمند دو افسر پولیس ملی را شهید کرد

یک پوسته امنیتی در ولسوالی گرشک هلمند که در تصرف نیروهای امنیتی بوده و پرچم سه رنگ افغانستان در آن نصب بوده با حمله هوایی ناتو مواجه شد که در این رویداد ۱۲ افسر پولیس ملی شهید شد.

به گزارش خبرگزاری صنا، بی بی سی مدعی شد که در نتیجه حملات هوایی قوای ناتو در ولسوالی گرشک ولایت هلمند، دوازده افسر پولیس به شهادت رسیده و شماری هم زخمی شدند.

این حمله عصر امروز جمعه در یک پوسته امنیتی در مربوطات ولسوالی گرشک هلمند صورت گرفته است.

براساس گزارشها این حمله زمانی صورت گرفته است که پولیس هلمند این پوسته امنیتی را از کنترول طالبان خارج کرده بودند.

این در حالی است که مقام‌های امنیتی گفته اند که نیروهای ویژه ارتش و پولیس با پشتیبانی هوایی، توانسته اند بخش‌هایی از ولسوالی گرشک هلمند را دوباره از وجود طالبان پاکسازی کنند.

وزارت دفاع ملی گفته است که عملیات پاکسازی بخش‌های دیگر هلمند نیز روی دست است که با راه اندازی این علمیات، بخش‌هایی که زیر اداره طالبان قرار دارد، پاکسازی خواهد شد.

طالبان پس از شکست در ولسوالی ناوه، با راه اندازی حمله‌های انتحاری توانستند اداره‌ی چندین پوسته نیروهای امنیتی را در گرشک، به دست بگیرند.

طالبان با پایان حکمروایی نه ماهه شان در ناوه، بگونه گسترده حمله‌های شان را به هدف سقوط ولسوالی گرشک آغاز کردند. آنهم با راه اندازی چندین حمله انتحاری سبب شد اداره چندین پوسته امنیتی به دست این گروه افتد.

اما نیروهای امنیتی، شب گذشته دوباره در عملیات تهاجمی و با پشتیبانی قوای هوایی، توانستند شماری از مناطق از دست رفته را دوباره پاکسازی کنند.

مسوولان امنیتی می‌گویند درپی حمله های انتحاری طالبان در این ولسوالی، یک سرباز شهید و ۹ نظامی دیگر زخمی شده اند.

چند هفته پیش نیز در حمله هوایی امریکا ۲ پولیس ملی به اشتباه کشته شدند.

اخیرا ۳۰۰ تفنگدار دریایی امریکا در ولایت هلمند در جنوب افغانستان مستقر شده‌ بودند.

سال گذشته نیز ۱۰۰ تفنگدار دریایی امریکایی به هلمند اعزام شده بودند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4753