کشته شدن ۵۴ شورشی مسلح در ولایات مختلف کشور

بیانیه مطبوعاتی 25 دلو 1396

طی ۲۴ ساعت گذشته ، در نتیجه عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور ، ۵۴ تن از دهشت افگنان کشته ، ۳۲ تن زخمی و ۱۰ فرد مشکوک نیز دستگیر گردیده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا ، این عملیات مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی کشور به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات قندهار ، ننگرهار،کنر ،پکتیکا، ارزگان زابل ، فراه، فاریاب، قندوز، تخار،جوزجان، بدخشان، نیمروز و هلمند راه اندازی گردیده است.

درنتیجه این عملیات مشترک در ولسوالی نیش ولایت قندهار ۳۵ تن دهشت افگن کشته و ۷ عراده موتر و مقداری سلاح و مهمات دشمن از بین برده شده است.

بر اساس خبرنامه وزارت دفاع ملی ، در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب نیز ۸ تن دهشت افگن کشته، ۱۴ تن زخمی و ۹ فرد مشکوک دستگیر و در ولسوالی های ناد علی ، گرشک و نهرسراج و کجکی ولایت هلمند ۴ تن دهشت افگن کشته ، ۲۲موضع ، ۳عراده موتر ،۳ عرده موتر سایکل و مقداری سلاح و مهمات دشمن از بین برده شده و در ولسوالی پشت رود ولایت فراه ۳ تن دهشت افگن کشته و ۷ تن دیگر زخمی گردیده اند .

همچنان در این عملیات در ترینکوت مرکز ولایت ارزگان ۲ تن دهشت افگن کشته ، یکتن زخمی و یک فرد مشکوک دستگیر شده است.

در ولسوالی ینگی قلعه ولایت تخار نیز ۲ تن دهشت افگن کشته و ۲ تن زخمی ، در ولسوالی های قلعه ذال ولایت قندوز ، جرم ولایت بد خشان و منگجک ولایت جوزجان ۹ تن دهشت افگن زخمی ، یک عراده موتر و ۲ عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده است .

طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱عملیات تصفیوی پلان شده و ۲۱ عملیات خاص در ۱۱ ولایت کشور راه اندازی گردیده است. نیروهای هوائی ۲۲ پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و ۱۷ ضربه هوائی به لانه های دشمن وارد شده است .

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21350