درگیرهای خونین نیروهای امنیتی با طالبان در شیندند

مقام‌های امنیتی ولایت هرات می‌گویند در اثر درگیری بین نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی شیندند این ولایت ۵۰ طالب مسلح کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی هرات به اطلاعات روز گفت در اثر علمیات تصفیوی نیروهای امنیتی در این ولسوالی ۲۲ طالب مسلح کشته و ۲۸ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد عملیات از روز چهارشنبه ( ۲۸ سرطان) در روستاهای« چشمه وتل افغان» این ولسوالی راه اندازی شد و تاکنون ادامه دارد.

آقای فرهاد افزود در میان کشته ‌شدگان طالبان، چندین فرمانده مشهور طالبان از جمله مولوی حقانی یکی از فرماندهان مشهور این گروه نیز شامل است.

وی گفت که در جریان این درگیری‌ها یک تن از نیروهای امیتی کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

اطلاعات روز نوشت؛ اما نورمحمد ظریفی، نماینده‌ی پیشین مردم شیندند در شورای ولایتی هرات، گفته‌های سخن‌گوی والی هرات مبنی بر تلفات طالبان در این ولسوالی را رد کرد. آقای ظریفی گفت، طالبان اکثر پاسگاهای نیروهای امنیتی در این ولسوالی را به تصرف خود در آورده است و نیروهای امنیتی، از راه زمین توان مقابله‌ با طالبان را ندارند و عملیات‌ هوایی می‌کنند.

آقای ظریفی افزود، طالبان در میان خانه‌های مردم سنگر گرفته و نیروهای امنیتی را هدف قرار می‌دهند.

به گفته‌ی وی به افراد غیر نظامی در این ولسوالی تلفات زیادی وارد شده و در روستای« سملان» این ولسوالی سه فرد غیر نظامی که شامل یک زن، یک طفل و یک مرد کهن‌سال می‌شود به‌ شدت زخمی شده‌اند و تعداد زیادی از مواشی مردم نیز در این جنگ از بین رفته است.

شیندند از جمله ولسوالی‌های ناامن در هرات است و هرازگاهی نبرد بین نیروهای امنیتی و طالبان در این ولسوالی شدت می‌گیرد. غیر نظامیان نیز اکثرا در این نوع درگیری‌ها تلف می‌شوند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4781