در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ دهشت‌افگن کشته شده‌اند

طی ۲۴ ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی و امنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه آن ۷۶ تن از دهشت افگنان به شمول ۳ تن از قوماندانان محلی طالبان کشته و ۱۴ فرد مشکوک دستگیر گردیدند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ وزارت دفاع ملی اعلام کرد که این عملیات های مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی کشور به حمایه قوتهای توپچی وهوایی در ولایات ننگرهار ،لغمان، نورستان، غزنی،ارزگان، هرات فاریاب و جوزجان راه اندازی گردیده بود.

این وزارت افزود که در نتیجه عملیات ها در ولسوالی های دولت آباد و پشتونکوت ولایت فاریاب ۳۱ تن دهشت افگن به شمول ۳ تن از قوماندانان محلی طالبان هر یک احسان الله ، حیدر و قهرمان کشته و ۲۶ عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده ، در ولسوالی های اچین و خوگیانی ولایت ننگرهار ۳۲ تن دهشت افگن کشته ، ۱۴ فرد مشکوک دستگیر ، ۳ باب قرارگاه و یک موتر مملو از مواد انفجاریه از بین برده شده و در ساحه کوه حیدر غر مرکز ولایت لغمان ۴ تن دهشت افگن هلاک گردیده اند.

همچنان دراین عملیات در ولسوالی های اندر و قره باغ ولایت غزنی ۶ تن دهشت افگن کشته و ۲ عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده و در ولسوالی های شورتپه و قرقین ولایت جوزجان ۳ تن دهشت افگن کشته و مقدار سلاح و مهمات بدست آمده است .

گفته می شود که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ عملیات تصفیوی پلان شده و ۶ عملیات خاص در۸ ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوایی ۹۳ پرواز هوایی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و ۸ ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18285