حمله طالبان به ولسوالی پشتکوه فراه با وارد نمودن تلفات سنگین دفع شد

عملیات هوایی در ولسوالی پشتکوه فراه

در نتیجه عملیات هوایی در ولسوالی پشتکوه فراه برای دفع حمله طالبان ، ۸ طالب مسلح کشته و ۱۰ دیگر شان شدیدا مجروح گردیده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا ، شب گذشته گروهی از مخالفین مسلح حکومت به مرکز ولسوالی پشتکوه ولایت فراه حمله نمودند که در این درگیری یک سرباز قومندانی امنیه این ولسوالی کشته شدند.

طالبان مسلح که تعداد شان به صد نفر می‌رسید قصد تصرف مرکز این ولسوالی را داشتند اما نیروهای کمکی هوایی به محل رسیده و طالبان را وادار به عقب نشینی نمودند.

در خبرنامه ریاست قوماندانی امنیه ولایت فراه آمده است: شب ۲۳ دلو ۱۳۹۶ ، گروه طالبان بالای ولسوالی پشتکوه و پوسته های امنیتی آن حملات گسترده را انجام داده اند که توسط پولیس ملی دفع و طرد گردیدند که در نتیجه این حمله ۸ طالب مسلح کشته و ۱۰ دیگر شان شدیدا مجروح گردیده اند.

بر این اساس ، در حال حاضر وضعیت در ولسوالی یادشده به حالت عادی بازگشته و نیروهای هوایی دوباره به مرکز این ولایت برگشتند.

طبق یک خبر دیگر در اثر ضربات هوایی یکعراده واسطه سراچه طالبان در مربوطات دشت بابوس مورد آماج قرار داده شد که در نتیجه ۶ طالب مسلح با ۶ میل اسلحه مختلف النوع و مهمات کاملا از بین رفته اند .

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21261