نفوذ طالبان بین نیروهای خیزش مردمی/ درگیری میان نظامیان امریکایی و خیزش مردمی ده‌ها کشته و زخمی برجا گذاشت

درگیری بین نیروهای اربکی (خیزش مردمی) و نظامیان امریکایی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار ده ها تن کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ گزارش ها از شرق کشور می رساند که درگیری بین نیروهای خیزش مردمی و نظامیان امریکایی در ولایت ننگرهار ده ها کشته و زخمی برجا گذاشته است.

ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرده که در اثر برخورد مسلحانه میان نظامیان امریکایی و جنگجویان خیزش مردمی یا اربکیان در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، یک نظامی امریکایی زخمی شده است.

اعلامیۀ ناتو به صراحت کشته شدن نظامیان امریکایی را در این رویداد رد کرده است، اما ​مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار گفته اند که یکی از افراد مسلح خیزش مردمی یا جنگجوی اربکی که بر ضد داعش در آن ولایت می‌جنگند، دو نظامی امریکایی را به ضرب گلوله کشته و یک نظامی دیگر امریکایی را زخمی کرده است.

در این رویداد که به گفتۀ مقام‌ها روز پنجشنبه در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار به وقوع پیوسته است، یک ترجمان افغان هم کشته و یک ترجمان دیگر زخمی شده است.

عبیدالله شینواری، عضو شورای ولایتی ننگرهارگفت که قوای امریکایی برای عملیات بر ضد داعش سرگرم صحبت با جنگجویان خیزش مردمی بودند که ناگهان یک فرد مسلح محلی بر آنان آتش گشوده و دو نظامی امریکایی را کشت.

به گفتۀ شینواری، نظامیان امریکایی نیز به گلوله باری متقابل پرداختند که در اثر آن دو فرمانده خیزش مردمی، جای به جای کشته شد.

خیر محمد، یکی از فرماندهان خیزش مردمی در ولسوالی اچین، میگوید که مرد مهاجمی که بر نظامیان امریکایی گلوله باری کرد، به تازگی به صفوف جنگجویان خیزش مردمی پیوسته بود.

او گفت که اندکی پس از این رویداد، نظامیان امریکایی مرکز خیزش مردمی را بمبارد کردند که در اثر آن ۱۷ تفنگدار خیزش مردمی کشته شد که اجساد آنان در زیر خاک مدفون است.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، وقوع این رویداد را تایید کرد، اما در مورد تلفات ناشی از آن ارقامی ارایه نکرد.

طالبان با نشر پیامی به رسانه‌ها ادعا کرده است که مردم مهاجم، عضو آن گروه بود که در صفوف جنگجویان خیزش مردمی نفوذ کرده بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18275