نگرانی شورای ولایتی غزنی و بی توجهی مسئولان امنیتی/ ۲۴ تن از نیروهای امنیتی و ۳۰ طالب کشته شده اند

اعضای شورای ولایتی غزنی می گویند که طالبان شب گذشته در چندین حمله گسترده بالای ولسوالی جغتو و زنخان این ولایت٬ ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی جغتو را تصرف و به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ به گفته اعضای شورای ولایتی غزنی٬ در این حمله حدود ۳۰ تن از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شده اند٬ اما مقام های امنیتی در این ولایت وضعیت امنیتی را آرام توصیف می کنند.

خالقداد اکبری و نصیراحمد دو عضو شورای ولایتی غزنی٬ با ابراز نگرانی می گویند که شب گذشته جنگجویان طالب به گونه گسترده بالای چندین ولسوالی این ولایت حملات مسلحانه شانرا انجام دادندکه پس از ساعت ها درگیری با نیروهای امنیتی بیشتر از ۱۵ تن از نیروهای امنیتی جان باخته و ۴ تن دیگرشان زخمی شدند.

به گفته آنان در این جریان ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی جغتو نیز از سوی طالبان به آتش کشیده شده است.

در همین حال حسن رضا یوسفی عضو دیگر شورای ولایتی غزنی می گوید که در اثر حمله طالبان در ولسوالی زنخان ۱۳ سرباز اردوی ملی به شهادت رسیده است و مقدار سلاح و مهمات را طالبان به یغما برده اند.

به گفته او، در ولسوالی جغتو یازده سرباز شهید و ۹ نفر دیگر شان زخمی شده اند. او در عین حال تاکید کرد که گروه طالبان نیز تلفاتی را متقبل شده اند.

با این وجود جنرال شعورگل فرمانده قول اردوی ۲۰۳ تندر ارتش در غزنی اما وضعیت را آرام توصیف می کند و از وارد شدن تلفات سنگین به گروه طالبان سخن می زند.

شعورگل می گوید که در حملات شب گذشته نزدیک به ۳۰ تن از جنگجویان طالب کشته شده و ۱۲ تن دیگرشان زخمی شده اند.

این در حالیست که ولایت غزنی از چندی بدین سو زیر تهدید شدید امنیتی قرار دارد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=30779