پاسگاه‌های امنیتی در جلریز در پی یک معامله به طالبان واگذار شده است

شماری از اعضای شورای ولایتی میدان وردک می گویند که در واگذاری پاسگاه امنیتی در ولسوالی جلریز “بدون شک یک تبانی” در کار بوده است.

حاجی احمد جعفری، عضو شورای ولایتی میدان وردک به خبرگزاری صنا گفت: در سه روز عید در جریان آتش بس بالای قومندان ها کارشده است، یک تبانی بوده، در این جای شک نیست که اگر بعد از عید کدام برنامه شود، شما استقامت نکنید.

آقای جعفری افزود که در حال حاضر منهای ولسوالی تمام پاسگاه های امنیتی در تصرف طالبان است.

در همین حال، عبدالرحمن منگل، سخنگوی والی میدان وردک می گوید که عملیات بازپسگیری پاسگاه های امنیتی در ولسوالی جلریز آغاز شده و جنگ جریان دارد.

آقای منگل به خبرگزاری صنا گفت که نیروهای تازه نفس و قوای هوایی کشور دراین عملیات سهم دارند و پاسگاه‌های که محاصره بود، نجات یافته و دشمن به عقب زده شده است.

منگل افزود که در نتیجه عملیات تاکنون به شمول دو قومندان مهم طالبان، ۲۵ تن دیگر شان کشته شده اند. او شمار تلفات نیروهای امنیتی را سه کشته و ۵ زخمی عنوان کرد.

به گفته او، در حال حاضر نیروهای امنتیتی تلاش دارند تا شش پاسگاه امنیتی که در تصرف طالبان است، پس بگیرند.

سخنگوی والی میدان وردک می گوید به دلیل اینکه دشمن در خانه‌های مسکونی و باغ‌ها جابجا شده و از آنجا بالای نیروهای امنیتی شلیک می ‌کنند، عملیات با دقت پیش می رود تا به افراد ملکی آسیب نرسد.

ولسوالی جلریز در مسیر شاهراه نمبر ۲ قرار گرفته است که کابل را با ولایت های مرکزی افغانستان چون بامیان و دایکندی وصل می‌کند.

این ولسوالی از دیرزمان شاهد نبردهای خونین میان طالبان و سربازان افغان بوده است. چند سال قبل نیز طالبان با حمله بر این ولسوالی، نیروهای امنیتی را قتل عام کردند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=35094