پروسه پاکسازی تروریستان در فاریاب آغاز شد

سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور گفت که این عملیات زیر”نام نوید ۸” از چند ساعت گذشته در ولایت فاریاب آغاز شده و نیروهای امنیتی از زمان آغاز آن تا به حال، در حال پیش‌روی هستند.

به گزارش خبرگزاری صنا، مسئولان امنیتی در شمال افغانستان از آغاز عملیات بزرگ تصفیوی جهت پاک‌سازی ولایت فاریاب از وجود تروریستان خبر داده و می‌گویند که تا کنون این پروسه جریان دارد و تعدادی از گروه طالبان نیز کشته شده اند.

“نصرت‌الله جمشیدی”، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور می‌گوید که این عملیات تحت نام “نوید ۸” بوده که هم اکنون در حال پیش‌روی به طرف دشمن هستند.

وی خاطرنشان ساخت که این علمیات از ولسوالی‌های خواجه سبزپوش، شیرین تگاب و دولت‌آباد شروع شده و تا زمانی که تروریستان در این مناطق را نابود نسازند، منطقه را ترک نخواهند کرد.

موصوف خاطرنشان ساخت که در نتیجۀ یک حمله هوایی روز گذشته در منطقۀ تپه‌قشلاق ولسوالی خواجه سبزخوش  این ولایت، ۴ طالب کشته و یک میل پیکا و ۳ میل کلاشینکوف دشمن تخریب گریده‌اند.

گفتنی است که فاریاب از جمله ولایت‌های شمال افغانستان بوده که در این اواخر، حضور گروه‌های هراس‌افگن بیشتر از قبل شده که دست به ‌حمله‌های تروریستی در شماری از مناطق آن می‌زنند.

قابل ذکر است که وزارت دفاع ملی اعلام کرده بود که عملیات‌های از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور به خاطر سرکوب جنگ‌جویان مربوط به گروه‌ دولت اسلامی یا داعش را در شمال کشور راه‌اندازی می‌کنند.

با این حال وزارت دفاع اعلام کرد که در صورت نیاز دست به حمله‌های هوایی خواهند زد تا گروه‌های هراس‌افگن را از پا درآورند.

 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=15411