کشته شدن ۵۲ مخالف مسلح داعش و طالبان در ۲۴ ساعت گذشته

هلاکت 23 داعشی و یک قومندان طالبان در 24 ساعت گذشته

دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید: طی ۲۴ ساعت گذشته در سراسر افغانستان ۵۲ دهشت‌افگن که در جمع آن‌ها ۲۳ تن از اعضای گروه داعش و یک فرمانده ارشد گروه طالبان نیز شامل‌ هستند، کشته‌شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا ،در این خبرنامه آمده است: درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در مربوطات ولایات ننگرهار، کنر ، کاپیسا، پکتیا ، خوست، غزنی، قندهار، زابل،ارزگان ، فراه، قندوز، فاریاب ، تخار، بلخ و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در منطقه مامند چینه ولسوالی اچین ولایت ننگرهار ۲۰ تن داعشی و در قریه قلعه گل ولسوالی دره پیچ ولایت کنر ۳ تن از گروه داعش هلاک شده اند.

همچنین در عملیات تعرضی در ولسوالی علینگار ولایت لغمان در منطقه منگو و جاعلم ۳ نفر تروریست ازبین رفته ، ۲ تن آنها زخمی و یک تن دیگر دستگیر شده و یک عراده واسطه نقلیه آنها ازبین رفته است .

وزارت دفاع اعلام کرد: در عملیات جداگانه تعرضی نیروهای زمینی وهوایی اردوی ملی در ولایت ارزگان ، درقریه زرنی ولسوالی خاص ارزگان و اطراف شهر ترینکوت در مناطق کوتوال و میرآباد ۱۷ تن جنگجوی طالب کشته شده اند .

در این عملیات ۸ عراده موتر جنگی، ۶ عراده موتر سایکل و یک عراده واسطه مملو از مواد منفجره با ۴ میل دهشکه از بین برده شده اند و مخفیگاه های آنها به کلی منهدم گردیده است .

به همین ترتیب در عملیات جداگانه که در ساحه نوغی مرکز ولایت غزنی و تاسنگ ولسوالی ده یک ولایت غزنی اجرا شده در نتیجه آن ۵ تن از تروریستها کشته و ۷ تن آنها زخمی شده اند .

بر اساس این خبرنامه ، همچنان در عملیات تهاجمی در ولسوالی گرشک ولایت هلمند ۴ نفر از جنگجویان طالب کشته و ۴ تن دگر آنها زخمی شده اند ، که دربین کشته شده گان یکتن سرگروپ آنها بنام کاتب نیز شامل میباشد.
در خبرنامه از آمار تلفات نیروهای دفاعی و امنیتی چیزی گفته نشده‌است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3548