۱۵۰ پولیس زن برای فراگیری آموزش‌ مسلکی به ترکیه اعزام می‌شوند

وزارت داخله اعلام کرد که این وزارت ۱۵۰ زن تازه پیوسته به پولیس را جهت فراگیری آموزش‌های مسلکی به اکادمی سیواس ترکیه اعزام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صنا، جلسه آمادگی برای اعزام ۱۵۰ تن از زنان تازه جذب‌شده به پولیس، جهت فراگیری دروس شش ماهه به اکادمی سیواس کشور ترکیه، به ریاست پاسوال امین‌الله کریم، معین اداری وزارت امور داخله برگزار شد.

پاسوال امین‌الله کریم در دیداری که با نمایندگان دفتر UNDP در این مورد، حضور زنان را در صفوف پولیس ارزنده دانست و تاکید کرد که زنان با پیوستن‌شان به پولیس، نه تنها صاحب کار و محیط کار با عزت می‌گردند، بلکه آن‌ها وسیله‌یی برای حفظ عزت، عفت و محرمیت شرعی برای سایر زنان کشور خویش می‌گردند.

وی تأکید کرد که رهبری وزارت امورداخله به نقش خانم‌ها در صفوف پولیس ارج می‌گذارد و در تلاش است تا با فراهم نمودن بهترین شرایط و محیط کاری، نقش زنان را در صفوف پولیس ملی بیش از پیش برجسته سازد.

وزارت داخله گفته که قرار است در آینده نیزدیک این ۱۵۰ زن تازه جذب شده در پولیس کشور، برای دور ششم کورس‌های آموزشی اساسات مسلکی شش‌ماهه به آکادمی پولیس سیواس ترکیه اعزام گردند.

هم‌چنین قرار است تعداد ۲۵ تن از پولیس‌های زن که دارای تحصیلات عالی می‌باشند، جهت فراگیری برنامه‌های ترینری به آکادمی پولیس سیواس اعزام گردند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=31910