نمایندگان افغانستان در نشست مسکو شرکت نمی‌کنند

سخنگوی وزارت خارجه گفته است که از طرف دولت کسی در این نشست مسکو شرکت نمی‌کند، تنها اعضای شورای عالی صلح به عنوان یک نهاد مستقل، در این نشست اشتراک می کنند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ اختلاف‌ها میان افغانستان و روسیه پیرامون برگزاری نشست مسکو هنوز حل نشده و وزارت خارجه کشور در تازه‌ترین موضع‌گیری خود، شرکت نماینده‌های دولت را در نشست مسکو تکذیب کرده است.

قرار است این نشست جمعه آینده (۱۸ عقرب) در مسکو و با حضور نمایندگانی از ۱۲ کشور برگزار شود.

صبغت احمدی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشور به بی‌بی‌سی گفته است، از طرف دولت کسی در این نشست شرکت نمی‌کند، ولی اعضای شورای عالی صلح به عنوان یک نهاد مستقل، تصمیم گرفته‌اند که در این نشست حاضر باشد.

احمدی خاطرنشان کرده که افغانستان از هر نشستی برای صلح استقبال می‌کند، اما در هر گفتگویی برای صلح “باید رهبری و حاکمیت افغانستان” به رسمیت شناخته شود.

این درحالی است که رویترز روز شنبه (۶ عقرب) به نقل از مقامات روس گفته بود که محمد اشرف‌غنی، رئیس جمهوری افغانستان پذیرفته هیئتی از مقام‌های ارشد سیاسی کشور را به گفت‌وگوهای صلح مسکو بفرستد، اما به نظر می‌رسد وزارت‌های خارجه دو کشور در مورد این نشست، هنوز به توافق نرسیده‌اند.

پیشتر سخنگوی شورای عالی صلح گفته بود که یک هیئت چهار الی شش نفره به نمایندگی از افغانستان در نشست مسکو شرکت می‌کند.

وزیر خارجه روسیه نیز گفته که هیئتی از دفتر طالبان در قطر هم در این نشست شرکت خواهد کرد؛ گرچه گروه طالبان تاکنون در این‌باره اظهار نظر نکرده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=47705