جنرال دوستم از مردم معذرت خواست و به اشرف غنی هشدار داد

معاون اول ریاست جمهوری اظهار داشت که من از مردم عزیزم عذر خواهی می کنم که نتوانستم به وعده هایی که در دوران انتخابات داده بودم عمل کنم و دلایلش را شما خود به درستی می دانید.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ «عبدالرشید دوستم» معاون اول ریاست جمهوری در بیانیه ای به مناسبت سالروز شهادت احمد شاه مسعود، گفت که من انجنیر برق و ساختمان نیستم ولی این توانایی را دارم که یک رول مهم را برای آوردن صلح در کشورم ایفا کنم ولی این را که چرا نتوانستم، به مردم عزیزم چون آفتاب روشن و هویداست. در این مملکت مجازات و مکافات وجود ندارد و کار به اهل کار سپرده نمی شود و فقط زمینه برای آدم های چاپلوس، استفاده جو و نیرنگ باز مهیا می باشد.

دوستم افزود که ما شاهد هستیم که چشم وطن پرستان چون نظام الدین قومندان پلستر می شود و سربازان آن که در دفاع از مردم و میهن قرار گرفته بودند، به گلوله بسته می شوند و به حریم خانه های شان حمله صورت می گیرد. حتی بیرحمانه ترین و فجیع ترین اعمال غیر انسانی بر آنها روا داشته می شود و حتی مانند نظام قومندان دست و پا بسته از هلیکوپتر آویزان می گردد.

وی تصریح کرد که حکومت و دوستان بین المللی ما بدانند که در نقطه نقطۀ افغانستان چنین اعمال جابرانه صورت می گیرد و در برابر آن باید بی تفاوت نباشند و عاملین آن ها را به جزای اعمال شان برسانند.

معاون اول ریاست جمهوری گفت: اینجانب جنرال دوستم و ائتلاف بزرگ ملی اعلان می کنیم که در برابر این قضایا بی تفاوت نیستیم، ذره ذره آن را حساب می کنیم و جواب می خواهیم تا در برابر سرنوشت ملت ما چنین بازی های مغرضانه صورت نگیرد.

دوستم خطاب به غنی گفت که جناب رئیس صاحب جمهور در قبال این همه کشته ها، ترور و انفجار ها بی تفاوت نمانید و روی آن مسئولانه تصمیم بگیرید. بیشتر از این خشم مردم را بر نینگیزید ورنه با طوفان خطرناک عدالتخواهی مردم مواجه خواهید شد و ائتلاف بزرگ ملی تصمیم دیگری اتخاذ خواهد کرد. ببیبنید که افغانستان در حالت بن بست و سردرگمی قرار گرفته و وطن پرستان و مجاهدین در برابر آن بی تفاوت نمی مانند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=42850