هلاکت بیش از ۲۰ تروریست داعش در کنر

به گفتۀ مقام‌های محلی ولایت کنر، در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی با جنگجویان گروه داعش، بیش از ۲۰ عضو این گروه کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ مقام‌های محلی ولایت کنر در شرق کشور گفته‌اند که این درگیری صبح دیروز، یکشنبه ۱۷ جدی، زمانی آغاز شد که جنگجویان گروه داعش در منطقه«چامبیل» ولسوالی « چوکی» این ولایت بر یک پوسته پولیس محلی و نیروهای خیزش مردمی حمله کردند.

قومندان امنیه ولایت کنر به رسانه‌ها گفته است که در این گیری ۲۲ عضو گروه داعش کشته شده‌اند، اما درباره تلفات نیروهای مرتبط با دولت، چیزی نگفته است.

براساس برخی گزارش‌ها مسئولان شفاخانه کنر گفته‌اند ۳ جسد و ۱۲ زخمی ماموران امنیتی به این شفاخانه منتقل شده‌اند که برخی از این زخمیان، محافظان فرمانده پولیس کنر هستند.

گفته شده که در جریان این درگیری موتر حامل فرمانده پولیس این ولایت هدف حمله قرار گرفته؛ اما به خود او آسیبی نرسیده است.

از سویی هم گزارش‌های دیگر می‌رسانند که در آتش باری میان دو طرف ۱۵ داعشی کشته شده و ۳ تن از نیروهای امنیتی نیز جان باخته‌اند.

رییس صحت عامه کنر نیز تأیید کرده که از محل درگیری سه کشته و نه زخمی به شفاخانه‌ی مرکزی شهر اسعدآباد مرکز کنر منتقل شده‌اند.

داکتر عزیزالرحمان صافی افزوده کشته و زخمیانی که به شفاخانه منتقل شده‌‎اند همه نیروهای امنیتی اند و وضعیت صحی زخمیان نگران کننده نیست.

جنگجویان داعش در حالی بر پاسگاه‌های پولیس در ولسوالی چوکی کنر حمله کرده‌اند که مقام‌های این ولایت حدود یک سال پیش از حضور داعش در کنر خبر داده بودند.

مقام‌های امنیتی در شرق کشور گفته بودند که داعش پس از شکست در ننگرهار، مخفیگاه‌های خود را در کنر ساخته‌اند و از برخی ولسوالی‌ها در این ولایت سربازگیری می‌کنند.

گفتنی است که پیش از این خاستگاه اصلی گروه داعش ولسوالی اچین ولایت ننگرهار گفته شده بود؛ اما مقام‌های امنیتی در شرق کشور می‌گویند که جنگجویان داعش پس از شکست در ننگرهار، به کنر جابجا شده‌اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=17927