هلاکت دو فرمانده ارشد داعش در ننگرهار

گزارش‌ها از شرق افغانستان می‌رسانند که در نتیجۀ درگیری نیروهای دولتی با گروۀ داعش، دو فرمانده ارشد این گروه در ولایت ننگرهار کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ فرماندهی امنیه ننگرهار با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، در درگیری نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان با گروۀ داعش در ولسوالی هسکه‌مینه، شش تن اعضای این گروه کشته و چهار تن زخمی دیگر شده‌اند.

این فرماندهی می‌افزاید که در جمع کشته‌شده‌گان داعشیان، دو فرمانده ارشد شان بنام‌های خوشحال و اسراییل نیز شامل‌اند.

در خبرنامه آمده‌است که گروه داعش، شب گذشته بالای خانه‌های ملکی و پوسته‌های امنیتی در این ولسوالی حمله کرده‌است که با مقاومت نیروهای دولتی روبرو شده‌است.

در خبرنامه این هم گفته شده‌است که داعشیان دو خانه غیرنظامیان را سوختانده‌اند، اما به افراد ملکی و نیروهای نظامی، تلفاتی وارد نشده‌اند.

فرماندهی امنیۀ ولایت ننگرهار می‌گوید که نیروهای اضافی به ساحه رفته‌اند و ساحه تحت کنترول می‌باشد. تا به حال گروۀ داعش در مورد کشته شدن دو فرماندۀ ارشد شان اظهار نکرده‌است.

قبل از این نیز نیروهای ناتو یا سازمان پیمان اتلانتیک شمالی در جریان هفتۀ جاری اعلام کرده بوده‌اند که عبدالرحمان یکی از فرمان‌دهان ارشد گروۀ داعش در ولایت شرقی افغانستان کنر کشته شده‌‌است.

ولسوالی هسکه‌مینه از جمله ولسوالی‌های ناامن ولایت ننگرهار است که گروه‌های طالبان و داعش در آن‌جا حضور فعال و گسترده دارند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=6535