واکنش داکتر عبدالله به حمله تروریستی در مسجد الزهرا

رییس اجرایی کشور ساعاتی پس از حمله تروریستی در مسجد الزهرا که بر اثر آن دستکم ۱۲ نمازگزار کشته و زخمی شده اند تاکید کرده که حمله تروریستان به اماکن مذهبی و مساجد بی پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی صبح امروز (جمعه ۲۶ جوزا) گفت، گروهک‌های شیطانی تروریست و دشمنان اسلامیت و انسانیت باردیگر با حمله بر نمازگزاران در ماه مبارک رمضان در خانه‌ خدا نقاب از چهره پلید خویش برافگندند و به سلسله جنایت‌های نابخشودنی خود مرتکب یکی از جنایت‌های هولناک دیگر در تاریخ این سرزمین شدند.

داکتر عبدالله بیان داشت، تروریست‌های جنایتکار با زیرمجموعه‌های خائن و مزدور خویش دیشب در لحظاتی‌که مسلمانان خداجوی و خدا دوست در مسجد جامع الزهرا در حال ادای نماز و استقبال از شب‌های مبارک قدر قرارداشتند٬ با راه اندازی یک حمله انتحاری باعث شهادت و مجروح شدن تعدادی از نمازگزاران و شهروندان ملکی این سرزمین گردیدند.

وی افزود که در جمع دیگر شهروندان مظلوم و بی‌گناه این حمله جنایتکارانه حاجى رمضان حسين زاده یکی از تاجران و شخصیت‌های ملی و مردمی این سرزمین که به نیکی٬ خیر اندیشی و کارخیر شهره‌ آفاق بود نیز به شهادت رسیده‌ است.

رییس اجرایی گفت، برای شهدای گران‌مایه این حمله جنایتکارانه بهشت برین و برای زخمیان شفای عاجل می‌خواهیم و به بازماندگان آنان از خداوند بزرگ در این لحظات سخت و دشوار صبر و استقامت آرزوداریم.

با محکوم کردن این جنایت وعده می‌دهیم که حمله تروریست‌ها به جان شهروندان کشور و حمله به مساجد و اماکن عبادت بی‌پاسخ نمی‌ماند.

داکتر عبدالله تاکید کرد، در این لحظات حساس که تروریست‌ها در میدان جنگ در مقابل نیروهای مسلح کشور شکست خورده‌اند و برای جبران شکست خویش دست به حملات انتحاری می‌زنند از هم‌وطنان عزیز و شهروندان کشور می‌خواهیم با توطئه‌های دشمنان دین و مردم برادر و برابر این سرزمین با هوشیاری٬ اتحاد و هم‌دستی برخورد نمایند و اجازه ندهند دشمنان سوگند خورده و شیطانی ملت و مردم ما با ایجاد اختلافات و شکاف‌های مذهبی٬ قومی٬ زبانی و سمتی به اهداف شوم خویش دست یابند.

وی گفت، تررویست‌ها دین و مذهب و قوم ندارند و به هیچ ارزش اسلامی و انسانی پابند نیستند. آنان دشمنان بشریت و انسانیت اند. راه مبارزه با آنان اتحاد تمام انسان‌های آزاده از هر دین و قوم و ملت برای نابودی این پدیده شوم است.

گفتنی است که شب گذشته (پنجشنبه ۲۵ جوزا) دو مهاجم انتحاری به مسجد الزهرا در غرب کابل حمله کردند. در این حمله ۴ نفر کشته و ۸ تن دیگر زخمی شدند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2831