واکنش عبدالله به جنایت‌ های اخیر تروریستان در هرات و سرپل

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان در رابطه به حادثه‌های اخیر که توسط گروه داعش در برابر غیرنظامیان در ولایت‌های هرات و سرپل صورت گرفته، واکنش نشان‌داد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رییس اجراییه کشور که در نشست شورای وزیران، ام‌روز( سه‌شنبه، ۱۶اسد) سخن‌ می‌‎زد گفت که گروه داعش با انجام حمله‌های انتحاری در مسجد جوادیه مردم افغانستان را تکان داد.

او افزود که گروه داعش با انجام این‌ گونه جنایت‌ها در اماکن مذهبی به دنبال دامن زدن به تفرقه‌های مذهبی است، اما افزود که شهروندان کشور یک ملت و یک مردم و در برابر یک‌دیگر شان متحد می‌باشند.

رییس اجرایی کشور علاوه کرد که گروه داعش در حمله‌های اخیر شان در ولایت‌های هرات و میرزااولنگ ولسوالی سرپل دست به جنایت‌های زده‌است که قابل تصور مردم و دولت افغانستان نمی‌باشند.

وی در جلسۀ شورای وزیران تاکید کرد که روی مشکل‌های امنیتی موجود در شماری از ولایت‌ها، در شورای امنیت ملی بحث‌ خواهد و گفت که ولایت‎‌های نورستان و کنر در حال زیر تهدید امنیتی قرار دارند.

وی در عین حال از وزیرانی که به ولایت‌ها سفر و وعده خدمت به مردم می‌دهند و عملی نمی‌کنند انتقاد کرده و گفت باید وزیران وعده‌های عملی به شهروندان افغانستان بدهند تا اعتماد بین دولت و مردم بوجود آیند.

گفتنی‌ست که در جریان هفتۀ گذشته و جاری گروه داعش ‌ده‌ها غیر نظامی را در ولایت‌های هرات و سرپل با استفاده از حمله‌های انتحاری و شلیک گلوله، به قتل رسانیده‌‌است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5903