ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی گیلان غزنی به هلاکت رسید

وزارت امورداخله افغانستان از کشته شدن ولسوال نام نهاد طالبان با چندین تن اعضای ارشد این گروه در ولایت غزنی خبر می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ وزارت امور داخله افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، در یک حملۀ نیروهای دولتی عصر روز گذشته، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی گیلان ولایت غزنی کشته‌ شده‌است.

در خبرنامه آمده‌است که در حمله نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی گیلان هم‌چنان یک عضو ارشد شورای کویته طالبان هلاک شده‌است.

وزارت امور داخله افغانستان از ولسوال نام نهاد گروه طالبان برای ولسوالی گیلان غزنی به نام صفت الله یاد کرده‌است.

وزارت داخله این را هم چنان گفته‌است که در یک عملیات دیگر نیروهای پولیس ملی در ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی سه تن از اعضای گروه طالبان کشته‌ اند.

این وزارت می‌گوید، در بین کشته‌شده‌گان، ملا رحمت الله، مسؤول استخباراتی گروه طالبان نیز شامل‌است. گفتنی‌ست در جریان این عملیات‌ها، یک عراده موتر، یک عراده موترسایکل، سه حلقه ماین و مقداری از مهمات نیز به دست نیروهای دولتی افتاده‌است.

وزارت امور داخله افغانستان درمورد تلفات نیروهای دولتی و افراد ملکی گفته‌است که به نیروهای دفاعی وامنیتی و غیرنظامیان در جریان عملیات‌ها آسیبی نرسیده‌است.

گروه طالبان تا هنوز کشته شدن ولسوال نام‌نهاد شان را برای ولسوالی گیلان غزنی تایید و یا رد نکرده‌اند. گفتنی‌ست که ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی غورماچ فاریاب نیز به روز دوشنبه هفتۀ جاری کشته شده بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=6541