پاسخ به مجلس: فعلاً مصروف هستیم

در حالیکه نمایندگان مجلس بخاطر افزایش نا امنی در کشور وزیران داخله و دفاع و رئیس امنیت ملی را به مجلس فراخوانده بود، اما آنان اعلام کردند که به دلیل مصروفیت نمی توانند در مجلس حاضر شوند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در پی افزایش ناامنی‌ها در کشور، مجلس نمایندگان امروز (شنبه، ۳۰ سرطان) وزیران دفاع ملی و داخله و رییس عمومی ‌امنیت ملی را برای پاسخ‌گویی به مجلس فرا خواند و این مسئولان امنیتی، اما برای پاسخ دهی به مجلس حاضر نشدند.

وزارت دولت در امور پارلمانی در نامه‌ای به مجلس نمایندگان نگاشته است که سران نهادهای امنیتی به این وزارت گفته اند، آنان هفته‌ پیش در نشست فوق‌العاده‌ی کمیسیون‌های امنیتی مجلس نمایندگان شرکت کرده، پاسخ‌های قناعت بخشی به آنان داده اند و اکنون به دلیل مصروف بودن در مدیریت جنگ، نمی‌توانند به مجلس حاضر شوند.

این در حالی است که اعضای کمیسیون امنیتی اظهارات این مسئولان را در نشست فوق‌العاده کافی ندانسته، می‌گویند که موضوع امنیتی تنها در پاسخگویی به یک کمیسیون خلاصه نمی‌شود و مسئولان امنیتی باید برای تمام ملت پاسخگو باشند.

سرانجام تصمیم اعضای مجلس بر این شد وزیران دفاع ملی و داخله را همراه با رییس امنیت ملی روزهای بعد به یک جلسه‌ی استجوابیه دعوت کنند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=37943