پسر ملا هیبت الله آخندزاده رهبر طالبان حملۀ انتحاری انجام داد

گروه طالبان تایید کردند که پسر ملا هیبت‌الله آخندزاده رهبر این گروه که حمله‌کنندۀ انتحاری بوده، در ولسوالی گرشک هلمند کشته شده‌است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ قاری یوسف احمدی، یک سخن‌گوی گروه طالبان با نشر تصویر پسر ملا هیبت‌الله در تویترش می‌گوید که او هفتۀ گذشته در جنگ گرشک کشته شده‌است.

طالبان ادعا می‌کنند که پسر آخندزاده با شماری از افراد دیگر این گروه در ولسوالی گرشگ ولایت هلمند حملۀ انتحاری انجام داده‌است.

در همین حال رسانه‌های پاکستانی گزارش می‌دهند که پسر ملا هیبت‌الله عبدالرحمان نام دارد، مشهور به حافظ خالد بوده و ۲۳سال عمر داشته‌است.

روزنامۀ دان گزارش می‌دهد که پسر ملا هیبت‌الله شاگرد مدرسه بوده اما تصمیم گرفته که حملۀ انتحاری انجام دهد و روز پنج‌شنبه در کارش موفق شده‌است.

یکی از اعضای ارشد گروه طالبان و نزدیک به ملا هیبت‌الله گفته‌است که عبدالرحمان سال گذشته پیش از این که پدرش رهبر گروه طالبان انتخاب گردد، در جمع حمله‌کننده‌گان انتحاری شامل شده بود و پس از انتخاب پدرش به عنوان رهبر طالبان نیز در تصمیمش باقی ماند.

این عضو طالبان هم‌چنان گفته‌است که شیخ هیبت‌الله اولین کسی‌ست که پسرش دست به حملۀ انتحاری می‌زند.

ملا هیبت‌الله آخندزاده سال گذشته پس از این که ملا اختر محمد منصور دومین رهبر طالبان در حملۀ هواپیماهای امریکایی در پاکستان کشته شد، به عنوان سومین رهبر طالبان انتخاب گردید.

روز پنج‌شنبه گفته شد گروه طالبان در ولسوالی گرشک ولایت هلمند سه هاموی نیروهای امنیتی را هدف حملۀ انتحاری قرار دادند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4815