پس از رمضان، برنامه امنیتی کابل اعلام می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صنا،  «محمداشرف غنی» رئیس جمهور کشور شام گذشته در دیدار با اعضای اتحادیه ملی پیشه وران و شماری از کسبه کاران گفت: کابل باید مسیر آینده خود را تثبیت کند و اراده خود را برای زنده گی، وحدت ملی و اتفاق و اتحاد آشکار کند.

غنی با تأکید بر اینکه به بحران ۴۰ ساله افغانستان خاتمه داده شود، افزود: در دیدار با رئیس جمهور چین در حاشیه نشست «شانگهای، این کشور اعلام کرد که میانجی افغانستان و پاکستان می‌شود.

وی تصریح کرد: ما باید از نگاه اجتماعی، اجماعی را ایجاد کنیم و حدود آزادی را تعین نمائیم و مردم باید در این مورد فریاد خود را بلند کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: من در برابر دشمن ذره‌ای تعلل نکرده و دشمن را برادر خطاب ننموده‌ام و منافع ملی و اسلامی حدود ما را تعین می‌کند.

محمد اشرف غنی با بیان اینکه بعد از عید سعید فطر در گردهمایی بزرگ مردم کابل، پلان امنیتی، ثبات و رفاه کابل را اعلام می‌کنیم، افزود: اصلاحات باید با تفاهم اقشار مختلف جامعه رونما گردد.

غنی با اشاره به خواست‌های پیشه وران گفت: هیچ کسی حق ندارد شما را به پرداخت دالر در معاملات تان مجبور سازد، زیرا قانون اساسی در این خصوص وضاحت دارد و واحد پولی افغانی هویت ماست.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: به بانک مرکزی و وزارت مالیه هدایت داده شده که تمام معاملات به پول افغانی صورت گیرد.

 

 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2730