شورای امنیت ملی ارتباط مستقیم با طالبان را تکذیب کرد

گزارش آسوشیتد پرس در مورد مذاکره با طالبان

شورای امنیت ملی با رد گزارش آسوشیتد پرس در مورد مذاکره مشاور امنیت ملی و رئیس امنیت ملی با طالبان می گوید: شورای عالی صلح تنها مرجعی است که رهبری مذاکرات صلح را به دوش دارد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، خبرگزاری آسوشیتد پرس روز گذشته مطلبی را با عنوان «مقام های افغان و طالبان با وجود موجی از خشونت ها با هم صحبت کردند» را به نشر رسانید.

در محتوای این مطلب آمده است که مشاور امنیت ملی و رئیس امنیت ملی افغانستان پس از حمله های خونین در کشور و به ویژه حمله هایی که در کابل اتفاق افتاد، دست کم دوبار با طالبان گفت و گو کرده اند.

با این حال ، دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی افغانستان با انتشار خبرنامه ای می گوید: خبرگزاری اسوشیتد پرس این گفته ها را از منبع نا معلومی ارایه کرده و گفته است که بدون این که با شورای عالی صلح هماهنگی شود ، محمد حنیف اتمر ؛ مشاور امنیت ملی افغانستان و معصوم ستانکزی ؛ رییس عمومی امنیت ملی کشور به گونه ی جداگانه با طالبان گفت و گو کرده اند.

شورای امنیت ملی تصریح کرد: محمد حنیف اتمر در نشست های رسمی و در گفت و گو با رسانه ها همواره گفته است که حکومت جمهوری اسلامی افغانستان متعهد به انجام گفت و گوهای هدفمند با طالبان است و همواره دروازه ی گفتگو ها به روی مخالفان مسلح که از خشونت دست می‌بردارند باز خواهد بود.

این ارگان تاکید کرد: شورای عالی صلح تنها مرجعی است که رهبری مذاکرات صلح را به دوش دارد و دفتر شورای امنیت ملی به رهبری مقام عالی ریاست جمهوری از تلاش ها و فعالیت های این نهاد پشتیبانی می کند.

گفتنی است ذبیح الله مجاهد نیز این ادعای رسانه خارجی را رد کرده و گفته است ارتباط با اقای اتمر به زمانی باز می گردد که وی به حیث عضو شورای عالی صلح ایفای وظیفه می نموده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21337