گلبدین حکمتیار: مانع برگزاری انتخابات ولسی جرگه می‌شویم

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی به ارگ هشدار داد که از برگزاری انتخابات ولسی جرگه جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا، آقای حکمتیار می‌گوید که اگر انتخابات پارلمانی به شیوه گذشته برگزار شود به هر قیمتی که شده از برگزاری آن جلوگیری می‌کنیم.

وی افزود: اجازه تکرار انتخابات به شیوه گذشته را نمی‌دهیم و به هر قیمتی شده مانع برگزاری انتخابات ولسی جرگه در کشور خواهیم شد.

حکمتیار در حالی مقامات حکومت وحدت ملی را به تلاش برای انجنیری انتخابات متهم کرده است که پیش از این همواره از سیاست‌های انتخاباتی حکومت وحدت ملی حمایت می‌کرد.

با این حال حکمتیار طی سخنانی در کابل اظهار داشت: احزاب سیاسی افغانستان پیشنهاد استفاده از فناوری بایومتریک در روند ثبت نام و رای گیری را داده‌اند که بسیار ارزان و مطمین است بنابراین ما از مخالفت کمسیون انتخابات با این پلان تعجب می کنیم.

رهبر حزب اسلامی گفت: کمسیون انتخابات می‌گوید استفاده از فناوری بایومتریک در انتخابات امکانپذیر نیست در حالی که ریاست جمهوری تاکید کرد که انتخابات باید با استفاده از فناوری بایومتریک برگزار شود.

وی کمسیون انتخابات افغانستان را به انجنیری انتخابات و تلاش برای زمینه سازی تقلب متهم کرد.

حکمتیار تصریح کرد که کمسیون انتخابات از ارسال مواد انتخاباتی و توزیع تذکره‌ در مناطقی که طرفدار حکومت وحدت ملی نیستند خودداری کرده است.

رهبر حزب اسلامی در سخنرانی خود در حالی از وقوع حملات انفجاری در کشور انتقاد کرد که پیش از این از گروه تروریستی داعش اعلام حمایت کرده بود. 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=41136